Zmiana języka

pl pl  en  de  fr  ru

Na skróty

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki
62-700 Turek ul.Kościuszki 4
tel. 63-278-46-95
e-mail: loturek@wp.pl

Top Panel
  • '
    '
  • '
    '
  • '
    '

O poszukiwaniu ludowości w społeczeństwie późnonowoczesnym.

 Konflikt > negocjacje > kompromis

23 października 2018 roku klasa 2B razem z nauczycielkami, panią Agnieszką Rychlik i panią Eweliną Socką, w ramach realizacji programu klasy patronackiej, po raz pierwszy w tym roku szkolnym odwiedziła Wydział Pedagogiczno-Artystyczny UAM w Kaliszu.

     Podzieleni na dwie grupy mieliśmy okazję uczestniczyć w wykładach na temat kultury ludowej, które prowadził dr K. Walczak. Zajęcia w dużym stopniu skłaniały do przemyśleń na temat obyczajowości, zachowań ludzi i naszego stosunku do innych, obcych kultur. Wykładowca zwracał uwagę na egoizm ludzi, którzy są uprzedzeni i uważają swoje wartości i obyczaje za prawidłowe. Poznaliśmy skąd wywodzi się kultura ludowa, czym się charakteryzuje oraz jak zmieniła się na przestrzeni lat. Wykłady nawiązywały również do lekcji historii i j. polskiego. Poznaliśmy znaczenia pojęć takich jak kultura pierwotna, antropologia dowiedzieliśmy się jakie są różnice między magią a religią .

      Drugi wykład z kolei dotyczył konfliktów, negocjacji i kompromisu a poprowadziła go p. dr K. Mikurenda. Dowiedzieliśmy się min. co to jest konflikt, jakie są rodzaje konfliktów, ich źródła oraz skutki jakie powodują. Pani doktor w bardzo ciekawy sposób przedstawiała nam sytuacje konfliktowe oraz sposoby rozwiązania ich, tym samym zachęcała nas do czynnego udziału w wykładach. Zyskaliśmy również wiedzę z zakresu negocjacji, dowiedzieliśmy się jak powinniśmy się zachować i jakie przybierać postawy, aby osiągnąć swój cel. Na zakończenie mieliśmy okazję rozwiązać test, który miał wskazać nasz typ osobowości, oraz dominującą cechę naszego charakteru.

     Wykłady były niezwykle udane, zapoznaliśmy się z nowymi, przydatnymi informacjami oraz utrwaliliśmy swoją wiedzę, którą już posiadamy. Z pewnością nie możemy doczekać się kolejnych zajęć na UAM-ie i mamy nadzieję na równie ciekawe tematy kolejnych spotkań.

Martyna Fajkowska kl.2B

 

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Tadeusza Kościuszki 

62-700 Turek ul.Kościuszki 4
tel. 63-278-46-95
fax. 63-278-46-90

e-mail: loturek@wp.pl

Osiągnięcia

tarczakolor malaKarol Pawlak, klasa 3F, Laureat XLIV Olimpiady Historycznej, opiekun: Paweł Żebrowski

tarczakolor mala

Wojciech Jakub Wilczyński, klasa 3B, Finalista XXXVI Okręgowej Olimpiady Języka Łacińskiego, opiekun: Ewa Patrzykąt

tarczakolor mala

Szymon Klimek, klasa 2A, Finalista XI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej, opiekun: Barbara Żebrowska

tarczakolor mala

Karolina Darul, klasa 1B, Finalistka XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej, opiekun: Agnieszka Łapka

tarczakolor mala

Weronika Osicka, klasa 1C, Finalistka XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej, opiekun: Agnieszka Łapka

Lokalizacja