• '
    '
  • '
    '
  • '
    '

O poszukiwaniu ludowości w społeczeństwie późnonowoczesnym.

 Konflikt > negocjacje > kompromis

23 października 2018 roku klasa 2B razem z nauczycielkami, panią Agnieszką Rychlik i panią Eweliną Socką, w ramach realizacji programu klasy patronackiej, po raz pierwszy w tym roku szkolnym odwiedziła Wydział Pedagogiczno-Artystyczny UAM w Kaliszu.

     Podzieleni na dwie grupy mieliśmy okazję uczestniczyć w wykładach na temat kultury ludowej, które prowadził dr K. Walczak. Zajęcia w dużym stopniu skłaniały do przemyśleń na temat obyczajowości, zachowań ludzi i naszego stosunku do innych, obcych kultur. Wykładowca zwracał uwagę na egoizm ludzi, którzy są uprzedzeni i uważają swoje wartości i obyczaje za prawidłowe. Poznaliśmy skąd wywodzi się kultura ludowa, czym się charakteryzuje oraz jak zmieniła się na przestrzeni lat. Wykłady nawiązywały również do lekcji historii i j. polskiego. Poznaliśmy znaczenia pojęć takich jak kultura pierwotna, antropologia dowiedzieliśmy się jakie są różnice między magią a religią .

      Drugi wykład z kolei dotyczył konfliktów, negocjacji i kompromisu a poprowadziła go p. dr K. Mikurenda. Dowiedzieliśmy się min. co to jest konflikt, jakie są rodzaje konfliktów, ich źródła oraz skutki jakie powodują. Pani doktor w bardzo ciekawy sposób przedstawiała nam sytuacje konfliktowe oraz sposoby rozwiązania ich, tym samym zachęcała nas do czynnego udziału w wykładach. Zyskaliśmy również wiedzę z zakresu negocjacji, dowiedzieliśmy się jak powinniśmy się zachować i jakie przybierać postawy, aby osiągnąć swój cel. Na zakończenie mieliśmy okazję rozwiązać test, który miał wskazać nasz typ osobowości, oraz dominującą cechę naszego charakteru.

     Wykłady były niezwykle udane, zapoznaliśmy się z nowymi, przydatnymi informacjami oraz utrwaliliśmy swoją wiedzę, którą już posiadamy. Z pewnością nie możemy doczekać się kolejnych zajęć na UAM-ie i mamy nadzieję na równie ciekawe tematy kolejnych spotkań.

Martyna Fajkowska kl.2B

 

2019 srebrne liceum perspektywy

moodle lo

zostanwdomu

pedagog pedagog

biblioteka

swietlica

NASZE LICEUM

 

powiat innowacji

men

KOwP

cke

oke1

stowarzyszenie

vulcan

poczta

bip

mLegitymacja

mLegitymacja

ling logo 400

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Tadeusza Kościuszki 

62-700 Turek ul.Kościuszki 4
tel. 63-278-46-95
fax. 63-278-46-90

e-mail: loturek@wp.pl

Osiągnięcia

tarczakolor malaKarol Pawlak, klasa 3F, Laureat XLIV Olimpiady Historycznej, opiekun: Paweł Żebrowski

tarczakolor mala

Wojciech Jakub Wilczyński, klasa 3B, Finalista XXXVI Okręgowej Olimpiady Języka Łacińskiego, opiekun: Ewa Patrzykąt

tarczakolor mala

Szymon Klimek, klasa 2A, Finalista XI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej, opiekun: Barbara Żebrowska

tarczakolor mala

Karolina Darul, klasa 1B, Finalistka XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej, opiekun: Agnieszka Łapka

tarczakolor mala

Weronika Osicka, klasa 1C, Finalistka XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej, opiekun: Agnieszka Łapka

Lokalizacja