• '
    '
  • '
    '
  • '
    '

Trzy uczennice klasy o profilu językowym – Aleksandra Kaźmierczak, Natalia Zielińska oraz Aleksandra Wojciechowska uczestniczyły w dniach od 2 do 16 września w kursie językowym w Neustadt an der Weinstraße. Wyjazd możliwy był dzięki stypendium Goethe Institut. Głównym tematem projektu była demokracja oraz wspólne życie na ziemi. Uczennice brały codziennie udział w zajęciach językowych, doskonaliły zagadnienia gramatyczne oraz rozmawiały o demokracji z rówieśnikami m.in. z Bułgarii, Macedonii, Albanii, Kosowa, Węgier, Cypru, Słowacji czy Słowenii. Wszyscy uczestnicy kursu zwiedzili między innymi: zamek Hambacher, Mannheim, Heidelberg, Speyer oraz Strasburg we Francji. To właśnie w Strasburgu mogły zwiedzić Parlament Europejski oraz porozmawiać z deputowanymi do Parlamentu Europejskiego z Panem Borisem Zala oraz z Panią Tanją Fajon. Wyjazd bogaty był również w wydarzenia artystyczno-kulturowe: koncerty, Festiwal Demokracji w zamku Hambacher, zajęcia z artystami w języku niemieckim i angielskim. Uczennice jednogłośnie podkreślają, że wyjazd przyniósł im same korzyści, a umiejętności językowe są niezbędne, aby móc bez ograniczeń poruszać się po świecie i w pełni korzystać z możliwości jakie daje nam Unia Europejska.

 

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Tadeusza Kościuszki 

62-700 Turek ul.Kościuszki 4
tel. 63-278-46-95
fax. 63-278-46-90

e-mail: loturek@wp.pl

Osiągnięcia

tarczakolor malaKarol Pawlak, klasa 3F, Laureat XLIV Olimpiady Historycznej, opiekun: Paweł Żebrowski

tarczakolor mala

Wojciech Jakub Wilczyński, klasa 3B, Finalista XXXVI Okręgowej Olimpiady Języka Łacińskiego, opiekun: Ewa Patrzykąt

tarczakolor mala

Szymon Klimek, klasa 2A, Finalista XI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej, opiekun: Barbara Żebrowska

tarczakolor mala

Karolina Darul, klasa 1B, Finalistka XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej, opiekun: Agnieszka Łapka

tarczakolor mala

Weronika Osicka, klasa 1C, Finalistka XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej, opiekun: Agnieszka Łapka

Lokalizacja