24 i 25 września uczniowie klasy 1F brali udział w projekcie edukacyjnym Przygoda z przyrodą – Wielkopolski Park Narodowy laboratorium badawczym Młodego Odkrywcy”, dofinansowanym z funduszy Unii Europejskiej. Celem projektu jest podniesienie kompetencji uczniów w zakresie: umiejętności matematyczno-przyrodniczych, umiejętności korzystania z technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT), umiejętności kreatywnego myślenia i twórczego wykorzystania wiedzy w obszarze nauk przyrodniczych. W czasie dwudniowego wyjazdu uczniowie brali udział w warsztatach terenowych uzupełnionych o konwersatoryjno-wykładowe i warsztatowe zajęcia na sali i w Muzeum Przyrodniczym WPN. Mimo nie najlepszej pogody mogliśmy zajrzeć, pod opieką pracowników UAM, na tereny obszarów ochrony ścisłej, gdzie turyści nie mają na co dzień wstępu. Nocleg i zajęcia mieliśmy w Stacji Ekologicznej w Jeziorach, w samym centrum Wielkopolskiego Parku Narodowego, nad jez. Górnickim. Uczyliśmy się pracy z mapą i GPS, rozpoznawaliśmy formy polodowcowej rzeźby terenu i gatunki roślin występujące w Wielkopolskim PN. Uzupełnieniem zajęć były karty pracy, testy wiedzy, quizy i ankiety ewaluacyjne.

flaga2

TV SALA 100