• '
    '
  • '
    '
  • '
    '

17 wrzesień to smutna data w historii Polski, bowiem tego dnia 1939 roku Armia Czerwona przekroczyła granice   naszego kraju realizując tym samym założenia paktu Ribbentrop - Mołotow. W 79 rocznicę tego wydarzenia, w poniedziałkowe południe, odbyła się uroczystość patriotyczna poprzedzona Mszą świętą polową przy Kamieniach Pamięci , które znajdują się obok budynku I Liceum Ogólnokształcącego. W tej uroczystości uczestniczyli samorządowcy, przedstawiciele instytucji, szkół, mieszkańcy miasta i powiatu oraz młodzież I Liceum Ogólnokształcącego.

Po mszy głos zabrała pani Danuta Chmielewska - przedstawicielka Koła Terenowego Związku Sybiraków, pani Halina Łukaszewska - przedstawicielka Rodzin Katyńskich oraz Poseł na Sejm RP pan Ryszard Bartosik.

W dalszej części uroczystości młodzież naszego Liceum zaprezentowała montaż słowno – muzyczny pt. Jest w Polsce jedna droga na wschód północy wiedzie… , który został przygotowany przez p. Agnieszkę Rychlik i p. Iwonę Felisiak – Klechę.

Po tej części zaproszone delegacje złożyły kwiaty pod Kamieniami Pamięci.

 

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Tadeusza Kościuszki 

62-700 Turek ul.Kościuszki 4
tel. 63-278-46-95
fax. 63-278-46-90

e-mail: loturek@wp.pl

Osiągnięcia

tarczakolor malaKarol Pawlak, klasa 3F, Laureat XLIV Olimpiady Historycznej, opiekun: Paweł Żebrowski

tarczakolor mala

Wojciech Jakub Wilczyński, klasa 3B, Finalista XXXVI Okręgowej Olimpiady Języka Łacińskiego, opiekun: Ewa Patrzykąt

tarczakolor mala

Szymon Klimek, klasa 2A, Finalista XI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej, opiekun: Barbara Żebrowska

tarczakolor mala

Karolina Darul, klasa 1B, Finalistka XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej, opiekun: Agnieszka Łapka

tarczakolor mala

Weronika Osicka, klasa 1C, Finalistka XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej, opiekun: Agnieszka Łapka

Lokalizacja