• '
    '
  • '
    '
  • '
    '

Rowerowe świętowanie

Dnia 18 września odbył się szczególny rajd rowerowy – 100 km na 100-lecie Odzyskania Niepodległości. W ten sposób również wpisaliśmy się w rowerowe tradycje „Tygodnia bez samochodu”. Z tak długim dystansem zmierzyło się 12 uczniów z klas pierwszych i drugich oraz troje nauczycieli: p. Mariola Maciaszek, p. Daniel Szczepanik i p. Witold Wojciechowski.

Sprzed szkoły wyjechaliśmy o 9.00, a około 18.00 udało się nam zamknąć koło. Trasa prowadziła wokół zbiornika Jeziorsko – przez Kaczki, Czajków, Goszczanów, Wartę, Pęczniew, Boleszczyn, Przykonę i Korytków. Po drodze podziwialiśmy malownicze krajobrazy, bunkry z czasów II wojny światowej, zabytkowe młyny i kościoły. W Warcie zatrzymaliśmy się, by zjeść pyszne lody, a w barze w Pęczniewie najlepsze w okolicy ryby. Na trasie spotkały nas pewne utrudnienia, np. jedna przebita dętka, ale jakoś udało się temu zaradzić. Po powrocie do Turku zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie na tle szkoły i zadowoleni, choć nieco zmęczeni i obolali wróciliśmy do domów.

Łącznie przejechaliśmy nie 100, ale 114 km - 100 km na 100-lecie Odzyskania Niepodległości, 106 km na 106 lat LO w Turku, 110 km z okazji „Tygodnia bez samochodu”, 114 km dla czystej przyjemności rowerowania.

Szymon L., kl. Ie

 

2019 srebrne liceum perspektywy

moodle lo

zostanwdomu

pedagog pedagog

biblioteka

swietlica

NASZE LICEUM

 

powiat innowacji

men

KOwP

cke

oke1

stowarzyszenie

vulcan

poczta

bip

mLegitymacja

mLegitymacja

mLegitymacja

ling logo 400

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Tadeusza Kościuszki 

62-700 Turek ul.Kościuszki 4
tel. 63-278-46-95
fax. 63-278-46-90

e-mail: loturek@wp.pl

Osiągnięcia

tarczakolor malaKarol Pawlak, klasa 3F, Laureat XLIV Olimpiady Historycznej, opiekun: Paweł Żebrowski

tarczakolor mala

Wojciech Jakub Wilczyński, klasa 3B, Finalista XXXVI Okręgowej Olimpiady Języka Łacińskiego, opiekun: Ewa Patrzykąt

tarczakolor mala

Szymon Klimek, klasa 2A, Finalista XI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej, opiekun: Barbara Żebrowska

tarczakolor mala

Karolina Darul, klasa 1B, Finalistka XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej, opiekun: Agnieszka Łapka

tarczakolor mala

Weronika Osicka, klasa 1C, Finalistka XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej, opiekun: Agnieszka Łapka

Lokalizacja