Rowerowe świętowanie

Dnia 18 września odbył się szczególny rajd rowerowy – 100 km na 100-lecie Odzyskania Niepodległości. W ten sposób również wpisaliśmy się w rowerowe tradycje „Tygodnia bez samochodu”. Z tak długim dystansem zmierzyło się 12 uczniów z klas pierwszych i drugich oraz troje nauczycieli: p. Mariola Maciaszek, p. Daniel Szczepanik i p. Witold Wojciechowski.

Sprzed szkoły wyjechaliśmy o 9.00, a około 18.00 udało się nam zamknąć koło. Trasa prowadziła wokół zbiornika Jeziorsko – przez Kaczki, Czajków, Goszczanów, Wartę, Pęczniew, Boleszczyn, Przykonę i Korytków. Po drodze podziwialiśmy malownicze krajobrazy, bunkry z czasów II wojny światowej, zabytkowe młyny i kościoły. W Warcie zatrzymaliśmy się, by zjeść pyszne lody, a w barze w Pęczniewie najlepsze w okolicy ryby. Na trasie spotkały nas pewne utrudnienia, np. jedna przebita dętka, ale jakoś udało się temu zaradzić. Po powrocie do Turku zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie na tle szkoły i zadowoleni, choć nieco zmęczeni i obolali wróciliśmy do domów.

Łącznie przejechaliśmy nie 100, ale 114 km - 100 km na 100-lecie Odzyskania Niepodległości, 106 km na 106 lat LO w Turku, 110 km z okazji „Tygodnia bez samochodu”, 114 km dla czystej przyjemności rowerowania.

Szymon L., kl. Ie