• '
    '
  • '
    '
  • '
    '

I Liceum Ogólnokształcące im. Tdeusza Kościuszki w Turku

kontynuuje współpracę z Sądem Rejonowym w Turku

25 czerwca 2018r. Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Turku, Danuta Szczepanik i Prezes Sądu Rejonowego w Turku, Piotr Jasnowski przedłużyli umowę dotyczącą współpracy pomiędzy I LO a Sądem Rejonowym. Edukacja prawna jest ważnym elementem przygotowującym młodych ludzi do dorosłego życia. Dzięki współpracy klas politologiczno-prawniczych z Sądem Rejonowym w Turku uczniowie I LO mają możliwość zapoznania się ze sposobem funkcjonowania władzy sądowniczej.  W wyniku tej współpracy nasi uczniowie poznają zagadnienia związane m.in. z prawem karnym, cywilnym, uczą się, jak należy zachować się przed sądem i mają możliwość udziału w rozprawach sądowych, dzięki którym mogą w sposób praktyczny zapoznać się z pracą sądu. Śledzą na bieżąco zmiany zachodzące w organizacji instytucji tworzących wymiar sprawiedliwości w Polsce. Uczą się, że „warto być świadomym, widzieć, słuchać i pytać'', a wszystko to jest o tyle ważne, że odbywa się pod czujnym okiem fachowców - pracowników sądu, z którymi współpracuje nasze Liceum. Podpisana współpraca dotyczy klas humanistycznych z rozszerzoną historią i wiedzą o społeczeństwie. Koordynatorem współpracy jest nauczyciel historii Iwona Felisiak-Klecha.

unnamed

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Tadeusza Kościuszki 

62-700 Turek ul.Kościuszki 4
tel. 63-278-46-95
fax. 63-278-46-90

e-mail: loturek@wp.pl

Osiągnięcia

tarczakolor malaKarol Pawlak, klasa 3F, Laureat XLIV Olimpiady Historycznej, opiekun: Paweł Żebrowski

tarczakolor mala

Wojciech Jakub Wilczyński, klasa 3B, Finalista XXXVI Okręgowej Olimpiady Języka Łacińskiego, opiekun: Ewa Patrzykąt

tarczakolor mala

Szymon Klimek, klasa 2A, Finalista XI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej, opiekun: Barbara Żebrowska

tarczakolor mala

Karolina Darul, klasa 1B, Finalistka XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej, opiekun: Agnieszka Łapka

tarczakolor mala

Weronika Osicka, klasa 1C, Finalistka XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej, opiekun: Agnieszka Łapka

Lokalizacja