• '
    '
  • '
    '
  • '
    '

Wyróżnienie w XI Konkursie Tłumaczeniowym Dla Szkół Ponadgimnazjalnych Ziemi Kaliskiej 23.04.2018r.

Dnia 23. 04 2018 r. grupa uczniów z klas ; 2f -  Martyna Dziamara, Kinga Wojtczak, 2c - Joanna Niespodziańska, Kacper Ordon, Aleksandra Straszewska, 1f  -Cezary Dudkiewicz ,3c – Julia Kluska pod opieką  p. Agnieszki Szczepaniak-Rybki uczestniczyła w XI Konkursie Tłumaczeniowym Ziemi Kaliskiej. Konkurs organizowany był przez Zakład Filologii Angielskiej na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Kaliszu. Uczestnicy Konkursu otrzymali tekst prozą do przetłumaczenia z języka angielskiego na polski. Tłumaczenie trwało 90 minut, a uczniowie mogli korzystać tylko ze słownika angielsko-angielskiego. Komisja oceniała nie tylko prawidłowe zrozumienie tekstu, ale również zachowanie poprawności językowej polskiego tekstu. Następnie wszyscy uczestnicy konkursu brali udział w warsztatach tłumaczeniowych prowadzonych przez prof. dr hab. Piotra Łuszczykiewicza pt. ”Kontekst kulturowy w tłumaczeniu”, następnie Wicekonsul Honorowy Irlandii p. Krzysztof Schramm przedstawił podobieństwa i różnice kulturowe w wykładzie pt.” Irlandia – historia i kultura”, a na  koniec wystąpił dr Witold Skowroński, tłumacz konferencyjny, członek STP i AIIC, założyciel Szkoły tłumaczy i Języków obcych UAM w Poznaniu, tłumacz przedstawicieli świata polityki, kultury i biznesu.

Po serii wykładów nastąpiło uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom przez pełnomocnika Dziekana WP-A do spraw anglistyki dr AnnęMystkowską-Wiertelak.

Martyna Dziamara ( klasa 2F) otrzymała wyróżnienie, a tym samym atrakcyjne nagrody ufundowane przez organizatorów i sponsorów tego wydarzenia. To wielki sukces, wszak stanęła  w szranki ze 160 adeptami sztuki przekładu.

fnhgmjhkjfkjfkuytkt

sfdvvsvxvcbc

 

20180423 150658

2018 04 23 15.07.36

 

 

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Tadeusza Kościuszki 

62-700 Turek ul.Kościuszki 4
tel. 63-278-46-95
fax. 63-278-46-90

e-mail: loturek@wp.pl

Osiągnięcia

tarczakolor malaKarol Pawlak, klasa 3F, Laureat XLIV Olimpiady Historycznej, opiekun: Paweł Żebrowski

tarczakolor mala

Wojciech Jakub Wilczyński, klasa 3B, Finalista XXXVI Okręgowej Olimpiady Języka Łacińskiego, opiekun: Ewa Patrzykąt

tarczakolor mala

Szymon Klimek, klasa 2A, Finalista XI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej, opiekun: Barbara Żebrowska

tarczakolor mala

Karolina Darul, klasa 1B, Finalistka XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej, opiekun: Agnieszka Łapka

tarczakolor mala

Weronika Osicka, klasa 1C, Finalistka XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej, opiekun: Agnieszka Łapka

Lokalizacja