• '
    '
  • '
    '
  • '
    '

Wyróżnienie w XI Konkursie Tłumaczeniowym Dla Szkół Ponadgimnazjalnych Ziemi Kaliskiej 23.04.2018r.

Dnia 23. 04 2018 r. grupa uczniów z klas ; 2f -  Martyna Dziamara, Kinga Wojtczak, 2c - Joanna Niespodziańska, Kacper Ordon, Aleksandra Straszewska, 1f  -Cezary Dudkiewicz ,3c – Julia Kluska pod opieką  p. Agnieszki Szczepaniak-Rybki uczestniczyła w XI Konkursie Tłumaczeniowym Ziemi Kaliskiej. Konkurs organizowany był przez Zakład Filologii Angielskiej na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Kaliszu. Uczestnicy Konkursu otrzymali tekst prozą do przetłumaczenia z języka angielskiego na polski. Tłumaczenie trwało 90 minut, a uczniowie mogli korzystać tylko ze słownika angielsko-angielskiego. Komisja oceniała nie tylko prawidłowe zrozumienie tekstu, ale również zachowanie poprawności językowej polskiego tekstu. Następnie wszyscy uczestnicy konkursu brali udział w warsztatach tłumaczeniowych prowadzonych przez prof. dr hab. Piotra Łuszczykiewicza pt. ”Kontekst kulturowy w tłumaczeniu”, następnie Wicekonsul Honorowy Irlandii p. Krzysztof Schramm przedstawił podobieństwa i różnice kulturowe w wykładzie pt.” Irlandia – historia i kultura”, a na  koniec wystąpił dr Witold Skowroński, tłumacz konferencyjny, członek STP i AIIC, założyciel Szkoły tłumaczy i Języków obcych UAM w Poznaniu, tłumacz przedstawicieli świata polityki, kultury i biznesu.

Po serii wykładów nastąpiło uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom przez pełnomocnika Dziekana WP-A do spraw anglistyki dr AnnęMystkowską-Wiertelak.

Martyna Dziamara ( klasa 2F) otrzymała wyróżnienie, a tym samym atrakcyjne nagrody ufundowane przez organizatorów i sponsorów tego wydarzenia. To wielki sukces, wszak stanęła  w szranki ze 160 adeptami sztuki przekładu.

fnhgmjhkjfkjfkuytkt

sfdvvsvxvcbc

 

20180423 150658

2018 04 23 15.07.36

 

 

2019 srebrne liceum perspektywy

moodle lo

zostanwdomu

pedagog pedagog

biblioteka

swietlica

NASZE LICEUM

 

powiat innowacji

men

KOwP

cke

oke1

stowarzyszenie

vulcan

poczta

bip

mLegitymacja

mLegitymacja

mLegitymacja

ling logo 400

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Tadeusza Kościuszki 

62-700 Turek ul.Kościuszki 4
tel. 63-278-46-95
fax. 63-278-46-90

e-mail: loturek@wp.pl

Osiągnięcia

tarczakolor malaKarol Pawlak, klasa 3F, Laureat XLIV Olimpiady Historycznej, opiekun: Paweł Żebrowski

tarczakolor mala

Wojciech Jakub Wilczyński, klasa 3B, Finalista XXXVI Okręgowej Olimpiady Języka Łacińskiego, opiekun: Ewa Patrzykąt

tarczakolor mala

Szymon Klimek, klasa 2A, Finalista XI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej, opiekun: Barbara Żebrowska

tarczakolor mala

Karolina Darul, klasa 1B, Finalistka XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej, opiekun: Agnieszka Łapka

tarczakolor mala

Weronika Osicka, klasa 1C, Finalistka XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej, opiekun: Agnieszka Łapka

Lokalizacja