Wyróżnienie w XI Konkursie Tłumaczeniowym Dla Szkół Ponadgimnazjalnych Ziemi Kaliskiej 23.04.2018r.

Dnia 23. 04 2018 r. grupa uczniów z klas ; 2f -  Martyna Dziamara, Kinga Wojtczak, 2c - Joanna Niespodziańska, Kacper Ordon, Aleksandra Straszewska, 1f  -Cezary Dudkiewicz ,3c – Julia Kluska pod opieką  p. Agnieszki Szczepaniak-Rybki uczestniczyła w XI Konkursie Tłumaczeniowym Ziemi Kaliskiej. Konkurs organizowany był przez Zakład Filologii Angielskiej na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Kaliszu. Uczestnicy Konkursu otrzymali tekst prozą do przetłumaczenia z języka angielskiego na polski. Tłumaczenie trwało 90 minut, a uczniowie mogli korzystać tylko ze słownika angielsko-angielskiego. Komisja oceniała nie tylko prawidłowe zrozumienie tekstu, ale również zachowanie poprawności językowej polskiego tekstu. Następnie wszyscy uczestnicy konkursu brali udział w warsztatach tłumaczeniowych prowadzonych przez prof. dr hab. Piotra Łuszczykiewicza pt. ”Kontekst kulturowy w tłumaczeniu”, następnie Wicekonsul Honorowy Irlandii p. Krzysztof Schramm przedstawił podobieństwa i różnice kulturowe w wykładzie pt.” Irlandia – historia i kultura”, a na  koniec wystąpił dr Witold Skowroński, tłumacz konferencyjny, członek STP i AIIC, założyciel Szkoły tłumaczy i Języków obcych UAM w Poznaniu, tłumacz przedstawicieli świata polityki, kultury i biznesu.

Po serii wykładów nastąpiło uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom przez pełnomocnika Dziekana WP-A do spraw anglistyki dr AnnęMystkowską-Wiertelak.

Martyna Dziamara ( klasa 2F) otrzymała wyróżnienie, a tym samym atrakcyjne nagrody ufundowane przez organizatorów i sponsorów tego wydarzenia. To wielki sukces, wszak stanęła  w szranki ze 160 adeptami sztuki przekładu.

fnhgmjhkjfkjfkuytkt

sfdvvsvxvcbc

20180423 150658

2018 04 23 15.07.36