• '
    '
  • '
    '
  • '
    '

Dnia 18.04.2018r. uczniowie klasy Ic uczestniczyli w wycieczce do Warszawy, której celem było zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Polskiego Radia. Pierwszy z punktów wzbudził w nas wielkie wrażenie oraz wprawił w zadumę. Poczuliśmy się tak, jakbyśmy przenieśli się do roku 1944. Bogactwo eksponatów, interesujących filmów oraz zdjęć w tamtejszym muzeum niezwykle nas zadziwiło i sprawiło, że chcemy tam powrócić, by odkryć je na nowo. Niektórym z wycieczkowiczów udało się spotkać Dariusza Malejonka - polskiego kompozytora, wokalistę, odznaczonego Złotym Krzyżem Zasługi za zasługi na rzecz rozwoju kultury, za pielęgnowanie pamięci o najnowszej historii Polski, członka zespołów: Kultura, Izrael, Moskwa, Armia, Houk, 2Tm2,3 oraz Arka Noego, założyciela i lidera Maleo Reggae Rockers.  Artysta poświęcił im chwilę na rozmowę i pamiątkowe zdjęcie. Następnie zatrzymaliśmy się w Złotych Tarasach na obiad oraz krótkie zakupy. Kolejnym z punktów na trasie naszej wycieczki było Polskie Radio. Półgodzinnym wstępem przywitała nas Agnieszka Kunikowska - jedna z najbardziej znanych aktorek dubbingowych. Dubbingowała m.in w Gwiezdnych Wojnach, Shreku, Wiedźminie, Toy Story, Żółwiu  Franklinie, Gumisiach oraz Smerfach. Po tym, swoją krótką opowieść o pracy dziennikarza oraz jego drodze przekazał nam nasz przewodnik Artur Wolski – redaktor prowadzący audycje głównie o tematyce medycznej. W pierwszej kolejności odwiedziliśmy studio Radia Dzieciom, w którym trwała audycja na żywo prowadzona przez aktorów – Patryka Bartoszewskiego i Zbigniewa Kozłowskiego. Trzem uczennicom naszej klasy dane było po raz pierwszy przekonać się na własnej skórze, jak wygląda praca dziennikarza radiowego. Zostały zaproszone do gościnnego wystąpienia i możliwości pozdrowienia naszego liceum w radiu. Po dawce emocji udaliśmy się do studia „Czwórki”, gdzie swoją audycję prowadził Piotr Firan. Różniło się ono wystrojem i klimatem od pozostałych. Na końcu zawitaliśmy do studia radiowej „Dwójki”, gdzie panowała podniosła atmosfera, w tle brzmiała muzyka klasyczna, a wiadomości dotyczyły szeroko pojętej kultury i sztuki. Wycieczkę zakończyliśmy z uśmiechem na ustach oraz umysłem pełnym nowych, interesujących wiadomości.

 

2019 srebrne liceum perspektywy

moodle lo

office365 1 4

zostanwdomu

pedagog pedagog

biblioteka

swietlica

NASZE LICEUM

 

powiat innowacji

men

KOwP

cke

oke1

stowarzyszenie

vulcan

poczta

bip

mLegitymacja

mLegitymacja

mLegitymacja

ling logo 400

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Tadeusza Kościuszki 

62-700 Turek ul.Kościuszki 4
tel. 63-278-46-95
fax. 63-278-46-90

e-mail: loturek@wp.pl

Osiągnięcia

tarczakolor malaPiotr Wojtkowiak, tytuł Finalisty - Laureata w wieloetapowej, XII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przedmiotowej im. mjr. Marka Gajewskiego
,,LOSY ŻOŁNIERZA I DZIEJE ORĘŻA POLSKIEGO W LATACH 1921- 1956. OD TRAKTATU RYSKIEGO DO ŻOŁNIERZY NIEZŁOMNYCH’’, opiekun Pani Sylwia Smolińska

tarczakolor mala

Jakub Banasiak, tytuł Finalisty XIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przedmiotowej im. mjr. Marka Gajewskiego ,,LOSY ŻOŁNIERZA I DZIEJE ORĘŻA POLSKIEGO W LATACH 1887- 1922. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej’’, opiekun Pani Iwona Felisiak-Klecha

tarczakolor mala

Piotr Wojciński, tytuł Finalisty V Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie, opiekun Pan Paweł Żebrowski

tarczakolor mala

Piotr Wojciński, tytuł Finalisty 61. Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym, opiekun Pan Paweł Żebrowski

Lokalizacja