• '
    '
  • '
    '
  • '
    '

XXVII „Kangur”

Tego międzynarodowego matematycznego konkursu nie trzeba nikomu przedstawiać. Osławiony „Kangur” po raz kolejny odbył się w naszej szkole w czwartek, 15 marca, o godzinie 9. W licealnej auli zebrało się 38 uczniów, by, pod czujnym okiem opiekunów, stawić czoła królowej nauk, zmierzyć się z podchwytliwymi zagadkami i zadaniami, sprawdzić swoją wiedzę i pomysłowość. Uczestnicy, regulaminowo przydzieleni do dwóch kategorii wiekowych Junior i Student, mieli 75 minut na rozwiązanie testów. Wyniki, a co za tym idzie nazwiska potencjalnych zwycięzców, zostaną ogłoszone dopiero za kilka tygodni, ale i tak wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkową zabawkę logiczną z drutu. Celem konkursu jest popularyzacja matematyki przy pomocy wspólnej, intelektualnej zabawy, dlatego też mamy nadzieję, że wszyscy uczestnicy z radością zmierzyli się z tym wyzwaniem, a w przyszłym roku spotkamy się z jeszcze większą liczbą entuzjastów matematycznych łamigłówek.

 

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Tadeusza Kościuszki 

62-700 Turek ul.Kościuszki 4
tel. 63-278-46-95
fax. 63-278-46-90

e-mail: loturek@wp.pl

Osiągnięcia

tarczakolor malaKarol Pawlak, klasa 3F, Laureat XLIV Olimpiady Historycznej, opiekun: Paweł Żebrowski

tarczakolor mala

Wojciech Jakub Wilczyński, klasa 3B, Finalista XXXVI Okręgowej Olimpiady Języka Łacińskiego, opiekun: Ewa Patrzykąt

tarczakolor mala

Szymon Klimek, klasa 2A, Finalista XI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej, opiekun: Barbara Żebrowska

tarczakolor mala

Karolina Darul, klasa 1B, Finalistka XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej, opiekun: Agnieszka Łapka

tarczakolor mala

Weronika Osicka, klasa 1C, Finalistka XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej, opiekun: Agnieszka Łapka

Lokalizacja