XXVII „Kangur”

Tego międzynarodowego matematycznego konkursu nie trzeba nikomu przedstawiać. Osławiony „Kangur” po raz kolejny odbył się w naszej szkole w czwartek, 15 marca, o godzinie 9. W licealnej auli zebrało się 38 uczniów, by, pod czujnym okiem opiekunów, stawić czoła królowej nauk, zmierzyć się z podchwytliwymi zagadkami i zadaniami, sprawdzić swoją wiedzę i pomysłowość. Uczestnicy, regulaminowo przydzieleni do dwóch kategorii wiekowych Junior i Student, mieli 75 minut na rozwiązanie testów. Wyniki, a co za tym idzie nazwiska potencjalnych zwycięzców, zostaną ogłoszone dopiero za kilka tygodni, ale i tak wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkową zabawkę logiczną z drutu. Celem konkursu jest popularyzacja matematyki przy pomocy wspólnej, intelektualnej zabawy, dlatego też mamy nadzieję, że wszyscy uczestnicy z radością zmierzyli się z tym wyzwaniem, a w przyszłym roku spotkamy się z jeszcze większą liczbą entuzjastów matematycznych łamigłówek.