• '
    '
  • '
    '
  • '
    '
Środa, 28.02.2018, w I Liceum Ogólnokształcącym do zwyczajnych dni nie należała. Bowiem tego dnia w naszym Liceum odbyło się  podsumowanie konkursu pt. „Władysław Bartoszewski – życie i działalność”, którego organizatorem był Starosta Turecki , pan Mariusz Seńko, a patronat nad konkursem objęła Fundacja „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego. Podsumowanie tym bardziej było wyjątkowe, ponieważ gościliśmy wyjątkową postać –  dr Władysława Teofila Bartoszewskiego, syna prof. Władysława Bartoszewskiego. Uroczystość składała się z trzech części.   W pierwszej części nastąpiło podsumowanie konkursu. Przyznano nagrody uczniom z 12 szkół z miasta Turku i powiatu w trzech kategoriach: klasy VI-VII szkoły podstawowe  , klasy II – III gimnazjum  i klasy I-II szkoły średnie. Konkurs podzielony był na dwie niezależne części: test - dotyczący życia i działalności Władysława Bartoszewskiego i praca  pisemna –tutaj  należało wybrać jeden z trzech zaproponowanych tematów. 
W kategorii test wśród szkół średnich I miejsce  zajęła Julia Maciejewska IIB, natomiast w kategorii praca pisemna I miejsce zajęła Kamila Kaźmierczak z klasy  IID . Po podsumowaniu konkursu mogliśmy wysłuchać wyjątkowej części artystycznej przygotowanej przez uczniów naszego Liceum, w czasie której usłyszeliśmy takie utwory jak : ,, Taki kraj’’, ,, Miejcie nadzieje’’ czy ,, Tango na dwa głosy’’.
 Następnie przyszedł czas na drugą cześć naszego , cześć wyjątkową – wywiad  z dr Władysławem Teofilem Bartoszewskim, który mieli przyjemność prowadzić   uczniowie naszego  Liceum Julia Maciejewska i Mateusz Filipiak . Podczas wywiadu Julia i Mateusz pytali głównie naszego gościa   o jego relacje  z ojcem,i ich życie  prywatne. Była to wyjątkowa rozmowa, pełna wspomnień i refleksji – dr Władysław Teofil Bartoszewski okazał się niezwykle charyzmatycznym  i miłym człowiekiem. Zaproszeni goście, uczniowie, nauczyciele słuchali wywiadu z uwagą i zainteresowaniem. Dowiedzieliśmy się np. o tym  jak ojciec i syn spędzali wspólnie czas,  ile zamieszania może spowodować posiadanie tego samego imienia przez ojca i syna , jakie cechy odziedziczył po ojcu syn. Dr Bartoszewski z ogromnym wzruszeniem opowiadał również o momentach, w których szczególnie brakuje mu ojca , o tym, że warto mieć w życiu pasje i  je pielęgnować. 
W trzeciej części uroczystości głos zabrał pan dr Robert Żurek, Członek Zarządu Fundacji Krzyżowa dla Porozumienia Europejskiego, która objęła patronat nad konkursem ,, Władysław Bartoszewski – życie i działalność’’.
Podsumowanie konkursu „Władysław Bartoszewski – życie i działalność” było niesamowitym wydarzeniem. Tym bardziej, że służyło pielęgnowaniu wartości głoszonych przez prof. Władysława Bartoszewskiego, wybitnego Polaka - historyka, publicysty, dziennikarza, pisarza, działacza społecznego, polityka oraz dyplomaty. 
Całą uroczystość poprowadzili dla nas Katarzyna Piechota i Piotr Kubiak .
Dzień ten z pewnością zostanie zapamiętany przez wszystkich uczestników uroczystości jako  niezwykłe wydarzenie. My, jako uczniowie I Liceum  bardzo cieszymy się, że mogliśmy w niej uczestniczyć. To wydarzenie zapewne zapisze się wyjątkowo w historii naszego miasta , powiatu , całej społeczności uczniowskiej  i wszystkich jej uczestników.
 

2019 srebrne liceum perspektywy

moodle lo

office365 1 4

zostanwdomu

pedagog pedagog

biblioteka

swietlica

NASZE LICEUM

 

powiat innowacji

men

KOwP

cke

oke1

stowarzyszenie

vulcan

poczta

bip

mLegitymacja

mLegitymacja

mLegitymacja

ling logo 400

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Tadeusza Kościuszki 

62-700 Turek ul.Kościuszki 4
tel. 63-278-46-95
fax. 63-278-46-90

e-mail: loturek@wp.pl

Osiągnięcia

tarczakolor malaPiotr Wojtkowiak, tytuł Finalisty - Laureata w wieloetapowej, XII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przedmiotowej im. mjr. Marka Gajewskiego
,,LOSY ŻOŁNIERZA I DZIEJE ORĘŻA POLSKIEGO W LATACH 1921- 1956. OD TRAKTATU RYSKIEGO DO ŻOŁNIERZY NIEZŁOMNYCH’’, opiekun Pani Sylwia Smolińska

tarczakolor mala

Jakub Banasiak, tytuł Finalisty XIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przedmiotowej im. mjr. Marka Gajewskiego ,,LOSY ŻOŁNIERZA I DZIEJE ORĘŻA POLSKIEGO W LATACH 1887- 1922. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej’’, opiekun Pani Iwona Felisiak-Klecha

tarczakolor mala

Piotr Wojciński, tytuł Finalisty V Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie, opiekun Pan Paweł Żebrowski

tarczakolor mala

Piotr Wojciński, tytuł Finalisty 61. Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym, opiekun Pan Paweł Żebrowski

Lokalizacja