Zmiana języka

pl pl  en  de  fr  ru

Na skróty

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki
62-700 Turek ul.Kościuszki 4
tel. 63-278-46-95
e-mail: loturek@wp.pl

Top Panel
  • '
    '
  • '
    '
  • '
    '

Jak co miesiąc, klasa 2B wraz z opiekunami p. Alicją Pokrywiecką, p. Aleksandrą Puszcz i p. Łukaszem Kotem w ramach klasy patronackiej odwiedziła Wydział Pedagogiczno-Artystyczny UAM w Kaliszu.

     Dnia 8 lutego 2018r. uczniowie uczestniczyli w dwóch wykładach. Pierwszy z nich, poprowadzony przez mgr. Leszka Kubiaka, dotyczył fotografii. Spotkanie rozpoczęliśmy od odpowiedzi na pytanie - czym według nas jest fotografia? Definicja okazała się być prosta, otóż jest to rysowanie światem. Robiąc idealne zdjęcie, musimy postarać się by doszło do interakcji modela z widzem. Mieliśmy także okazję nauczyć się jak należy ustawić podstawowe parametry aparatu oraz światło, tak by nasze zdjęcie było wyjątkowe.

   Kolejny wykład, dotyczący dress codu, poprowadziła dla nas dr. hab. Monika Kostrzewa. Zaczęliśmy od obejrzenia kolekcji ubrań, stworzonej przez jedną ze studentek. Wykładowczyni pokazała nam również inne prace, które zostały nagrodzone na konkursie w Kijowie. Drugą część wykładu stanowiła prezentacja. Najpierw odpowiedzieliśmy sobie na kilka pytań m.in. czy w naszej szkole obowiązuje jakaś określona zasada dotycząca ubioru? Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się jakich błędów nie należy popełniać, kiedy udajemy się na ważne spotkanie. Poznaliśmy także cechy stylu biznes formal, biznes informal oraz casual.

   2 marca nasza klasa wraz z nauczycielami po raz kolejny odwiedziła UAM w Kaliszu. Tak jak w poprzednim miesiącu uczniowie uczestniczyli w dwóch wykładach. Pierwszy z nich również poprowadził mgr. Leszek Kubiak. Wykład był kontynuacją poprzedniego spotkania z wykładowcą. Na tych zajęciach, przypomnieliśmy sobie jak ustawić parametry aparatu oraz zajęliśmy się fotografowaniem martwej natury. Na końcu każdy z nas miał możliwość zrobienia sobie profesjonalnego zdjęcia.

   Następny wkład poprowadziła dr. Magdalena Zdrowicka-Wawrzyniak. Na tym spotkaniu rozmawialiśmy na temat technologii prasy. Zaczęliśmy od poznania kilku tytułów lokalnych gazet kaliskich. Podzieliliśmy je na prasę tabloidową oraz prasę informacyjną, która skupia się na pokazaniu ważnych problemów społecznych, odrzuca natomiast sensację. Na końcu poznaliśmy budowę strony gazety. Najaktywniejsi uczniowie zostali nagrodzeni książkami.

   Podsumowując, nasza klasa ma za sobą dwa kolejne wyjazdy na UAM. Wiedza, którą zdobyliśmy z całą pewnością bardzo przyda nam się w przyszłości. Z niecierpliwością czekamy na kolejny wyjazd.

Monika Przybylak 2B  

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Tadeusza Kościuszki 

62-700 Turek ul.Kościuszki 4
tel. 63-278-46-95
fax. 63-278-46-90

e-mail: loturek@wp.pl

Osiągnięcia

tarczakolor malaKarol Pawlak, klasa 3F, Laureat XLIV Olimpiady Historycznej, opiekun: Paweł Żebrowski

tarczakolor mala

Wojciech Jakub Wilczyński, klasa 3B, Finalista XXXVI Okręgowej Olimpiady Języka Łacińskiego, opiekun: Ewa Patrzykąt

tarczakolor mala

Szymon Klimek, klasa 2A, Finalista XI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej, opiekun: Barbara Żebrowska

tarczakolor mala

Karolina Darul, klasa 1B, Finalistka XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej, opiekun: Agnieszka Łapka

tarczakolor mala

Weronika Osicka, klasa 1C, Finalistka XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej, opiekun: Agnieszka Łapka

Lokalizacja