• '
    '
  • '
    '
  • '
    '

20171117 115529III Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego

ENGLISH MASTER

W dniu 17.11.2017 odbył się III Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego ENGLISH MASTER organizowany przez nauczycieli języka angielskiego I LO. W konkursie wzięło udział 10 3-osobowych drużyn reprezentujących SP w Słodkowie, Gimnazjum w Słodkowie, Gimnazjum nr 1 w Turku, Gimnazjum nr 2 w Turku, ZST w Turku oraz 5 drużyn z I LO w Turku (klasy 1B, 1C, 1E, 1H, 1K). 

Konkurs składał się z zadań pisemnych z zakresu wiedzy o krajach anglojęzycznych, ortografii, słowotwórstwa, różnic między brytyjską a amerykańską odmianą j. angielskiego; oraz ustnych, polegających na literowaniu angielskich słów. Przerwę na poczęstunek podczas obrad jury umilał występ wokalny uczennic klasy 1A: Alicji Szymańskiej i Klaudii Gardzielik.

W konkursie zwyciężyła drużyna z klasy 1B z I LO w składzie: Marta Gomułka, Michał Tamul, Klaudia Majdacka (opiekun: K. Kąciak, K. Kusz). Drugie miejsce przypadło drużynie z Gimnazjum nr 1 w składzie: Pola Chmiela, Agata Kudlińska, Kacper Bednarek (opiekun: A. Pawlak); a miejsce trzecie zdobyła drużyna z Gimnazjum w Słodkowie w składzie: Sancja Potasińska, Zuzanna Kwiatkowska, Piotr Makówka (opiekun: A. Bonikowska). Wyróżniono również wysoki wynik uczniów z Gimnazjum nr 2: Bartosz Witkowska, Sara Spychalska, Natalia Borowczyk (opiekun: E. Rosiak), których zaledwie kilka punktów dzieliło od zdobycia trzeciego miejsca.

Nagrodę specjalną otrzymała drużyna ze Szkoły Podstawowej w Słodkowie (Kinga Łuczak, Błażej Knapkiewicz, Alan Klisz; opiekun: A. Bonikowska) za wspaniałą postawę i imponującą wiedzę w tak młodym wieku.

 

2019 srebrne liceum perspektywy

moodle lo

zostanwdomu

pedagog pedagog

biblioteka

swietlica

NASZE LICEUM

 

powiat innowacji

men

KOwP

cke

oke1

stowarzyszenie

vulcan

poczta

bip

mLegitymacja

mLegitymacja

mLegitymacja

ling logo 400

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Tadeusza Kościuszki 

62-700 Turek ul.Kościuszki 4
tel. 63-278-46-95
fax. 63-278-46-90

e-mail: loturek@wp.pl

Osiągnięcia

tarczakolor malaKarol Pawlak, klasa 3F, Laureat XLIV Olimpiady Historycznej, opiekun: Paweł Żebrowski

tarczakolor mala

Wojciech Jakub Wilczyński, klasa 3B, Finalista XXXVI Okręgowej Olimpiady Języka Łacińskiego, opiekun: Ewa Patrzykąt

tarczakolor mala

Szymon Klimek, klasa 2A, Finalista XI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej, opiekun: Barbara Żebrowska

tarczakolor mala

Karolina Darul, klasa 1B, Finalistka XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej, opiekun: Agnieszka Łapka

tarczakolor mala

Weronika Osicka, klasa 1C, Finalistka XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej, opiekun: Agnieszka Łapka

Lokalizacja