Zmiana języka

pl pl  en  de  fr  ru

Na skróty

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki
62-700 Turek ul.Kościuszki 4
tel. 63-278-46-95
e-mail: loturek@wp.pl

Top Panel
  • '
    '
  • '
    '
  • '
    '

20171117 115529III Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego

ENGLISH MASTER

W dniu 17.11.2017 odbył się III Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego ENGLISH MASTER organizowany przez nauczycieli języka angielskiego I LO. W konkursie wzięło udział 10 3-osobowych drużyn reprezentujących SP w Słodkowie, Gimnazjum w Słodkowie, Gimnazjum nr 1 w Turku, Gimnazjum nr 2 w Turku, ZST w Turku oraz 5 drużyn z I LO w Turku (klasy 1B, 1C, 1E, 1H, 1K). 

Konkurs składał się z zadań pisemnych z zakresu wiedzy o krajach anglojęzycznych, ortografii, słowotwórstwa, różnic między brytyjską a amerykańską odmianą j. angielskiego; oraz ustnych, polegających na literowaniu angielskich słów. Przerwę na poczęstunek podczas obrad jury umilał występ wokalny uczennic klasy 1A: Alicji Szymańskiej i Klaudii Gardzielik.

W konkursie zwyciężyła drużyna z klasy 1B z I LO w składzie: Marta Gomułka, Michał Tamul, Klaudia Majdacka (opiekun: K. Kąciak, K. Kusz). Drugie miejsce przypadło drużynie z Gimnazjum nr 1 w składzie: Pola Chmiela, Agata Kudlińska, Kacper Bednarek (opiekun: A. Pawlak); a miejsce trzecie zdobyła drużyna z Gimnazjum w Słodkowie w składzie: Sancja Potasińska, Zuzanna Kwiatkowska, Piotr Makówka (opiekun: A. Bonikowska). Wyróżniono również wysoki wynik uczniów z Gimnazjum nr 2: Bartosz Witkowska, Sara Spychalska, Natalia Borowczyk (opiekun: E. Rosiak), których zaledwie kilka punktów dzieliło od zdobycia trzeciego miejsca.

Nagrodę specjalną otrzymała drużyna ze Szkoły Podstawowej w Słodkowie (Kinga Łuczak, Błażej Knapkiewicz, Alan Klisz; opiekun: A. Bonikowska) za wspaniałą postawę i imponującą wiedzę w tak młodym wieku.

 

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Tadeusza Kościuszki 

62-700 Turek ul.Kościuszki 4
tel. 63-278-46-95
fax. 63-278-46-90

e-mail: loturek@wp.pl

Osiągnięcia

tarczakolor malaKarol Pawlak, klasa 3F, Laureat XLIV Olimpiady Historycznej, opiekun: Paweł Żebrowski

tarczakolor mala

Wojciech Jakub Wilczyński, klasa 3B, Finalista XXXVI Okręgowej Olimpiady Języka Łacińskiego, opiekun: Ewa Patrzykąt

tarczakolor mala

Szymon Klimek, klasa 2A, Finalista XI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej, opiekun: Barbara Żebrowska

tarczakolor mala

Karolina Darul, klasa 1B, Finalistka XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej, opiekun: Agnieszka Łapka

tarczakolor mala

Weronika Osicka, klasa 1C, Finalistka XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej, opiekun: Agnieszka Łapka

Lokalizacja