Kształtowanie przestrzeni

05.11.2018r. uczniowie klasy 1G uczestniczyli w lekcji plenerowej z udziałem Dyrektora Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera.

Obiektem naszego zainteresowania była zabudowa rynku w Turku. Dowiedzieliśmy się m.in. co to plomba budowlana – budynek wznoszony w luce pomiędzy istniejącymi już budynkami tworzącymi zwartą linię zabudowy (pierzeję) lub budynek wolno stojący wznoszony na działce wolnej pomiędzy już zabudowanymi. Sfotografowaliśmy wszystkie pierzeje (północną, południową, wschodnią i zachodnią), aby na następnej lekcji wiedzy o kulturze zmodyfikować wybrany przez siebie budynek.

 

flaga2

2019 srebrne liceum perspektywy

NASZE LICEUM

 

TV SALA 100

 

powiat innowacji

men

KOwP

cke

oke1

stowarzyszenie

vulcan

poczta

bip

NASK IT SZKOLA

mLegitymacja

mLegitymacja

lektury gov pl

szkola mistrzow programowania

ling logo 400