Kształtowanie przestrzeni

05.11.2018r. uczniowie klasy 1G uczestniczyli w lekcji plenerowej z udziałem Dyrektora Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera.

Obiektem naszego zainteresowania była zabudowa rynku w Turku. Dowiedzieliśmy się m.in. co to plomba budowlana – budynek wznoszony w luce pomiędzy istniejącymi już budynkami tworzącymi zwartą linię zabudowy (pierzeję) lub budynek wolno stojący wznoszony na działce wolnej pomiędzy już zabudowanymi. Sfotografowaliśmy wszystkie pierzeje (północną, południową, wschodnią i zachodnią), aby na następnej lekcji wiedzy o kulturze zmodyfikować wybrany przez siebie budynek.

 

2019 srebrne liceum perspektywy

moodle lo

zostanwdomu

pedagog pedagog

biblioteka

swietlica

NASZE LICEUM

 

powiat innowacji

men

KOwP

cke

oke1

stowarzyszenie

vulcan

poczta

bip

mLegitymacja

mLegitymacja

mLegitymacja

ling logo 400