Zmiana języka

pl pl  en  de  fr  ru

Na skróty

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki
62-700 Turek ul.Kościuszki 4
tel. 63-278-46-95
e-mail: loturek@wp.pl

Top Panel

17 wrzesień to smutna data w historii Polski, bowiem tego dnia 1939 roku Armia Czerwona przekroczyła granice   naszego kraju realizując tym samym założenia paktu Ribbentrop - Mołotow. W 79 rocznicę tego wydarzenia, w poniedziałkowe południe, odbyła się uroczystość patriotyczna poprzedzona Mszą świętą polową przy Kamieniach Pamięci , które znajdują się obok budynku I Liceum Ogólnokształcącego. W tej uroczystości uczestniczyli samorządowcy, przedstawiciele instytucji, szkół, mieszkańcy miasta i powiatu oraz młodzież I Liceum Ogólnokształcącego.

Po mszy głos zabrała pani Danuta Chmielewska - przedstawicielka Koła Terenowego Związku Sybiraków, pani Halina Łukaszewska - przedstawicielka Rodzin Katyńskich oraz Poseł na Sejm RP pan Ryszard Bartosik.

W dalszej części uroczystości młodzież naszego Liceum zaprezentowała montaż słowno – muzyczny pt. Jest w Polsce jedna droga na wschód północy wiedzie… , który został przygotowany przez p. Agnieszkę Rychlik i p. Iwonę Felisiak – Klechę.

Po tej części zaproszone delegacje złożyły kwiaty pod Kamieniami Pamięci.

 

flaga2

2019 srebrne liceum perspektywy

plakat 1 small

NASZE LICEUM

TV SALA 100

 

powiat innowacji

men

KOwP

cke

oke1

stowarzyszenie

vulcan

poczta

bip

NASK IT SZKOLA

ling logo 400