• '
    '
  • '
    '
  • '
    '

W powiecie tureckim obchodzono Europejski Dzień Języków.

Różnorodność językowa, wielojęzyczność i nauka języków obcych przez całe życie: to najważniejsze przesłanie w Europie każdego 26 września, w dniu ogłoszonym przez Radę Europy – Europejskim Dniem Języków.

Dla zaakcentowania strategicznej roli nauczania języków obcych na rzecz rozwoju inteligentnych specjalizacji, w powiecie tureckim obchodziliśmy to europejskie święto przez miniony tydzień.

Z tej okazji w szkołach powiatu tureckiego podejmowane były różnorodne działania, mające na celu  z jednej strony podkreślenie kluczowej roli samego uczenia się języków i poznania kultur innych krajów, a z drugiej znajomości języków obcych w biznesie.

Odbywały się m.in. konkursy plastyczne i leksykalny z języka angielskiego i niemieckiego, wystawy plakatów zachęcających do nauki języków obcych. Duże zainteresowanie wzbudziła także niezwykle barwna grupa uczniów ubranych w oryginalne bawarskie stroje, która promując naukę języka niemieckiego, rozdawała czasopisma i foldery o Niemczech, Austrii oraz Szwajcarii. Taka forma współzawodnictwa z pewnością zachęciła do nauki języków obcych, a przy okazji była źródłem świetnej zabawy.

Jednym z ważniejszych wydarzeń towarzyszących obchodom Europejskiego Dnia Języków była dwudniowa impreza pn. „Dni Języków Obcych w Powiecie Tureckim”, której gospodarzem byli Starosta Turecki i Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Turku.

W pierwszym dniu - 23 września, odbyła się  skierowana głównie do władz samorządowych
i dyrektorów szkół oraz rodziców, konferencja naukowa pt. „Języki obce do zadań specjalnych”, podczas której eksperci nie musieli przekonywać do konieczności nauczania wielojęzykowego, ale wzmacniali motywację do podejmowania działań służących podnoszeniu kompetencji językowych od najmłodszych lat.

Wydarzeniem podsumowującym „Dni Języków Obcych w Powiecie Tureckim” był zorganizowany następnego dnia - piknik pn. „Baw się z nami językami". Zaangażowani uczestnicy Miasteczka Edukacyjnego mieli okazję, by poprzez zabawę zwrócić uwagę  na ważność znajomości języków obcych dla lepszego dostępu do wiedzy i umiejętności porozumiewania się.

Tegoroczne obchody Europejskiego Dnia Języków dały początek kolejnym  inicjatywom Powiatu Tureckiego, podejmującym problematykę nauczania i uczenia się języków obcych, których odbiorcami będą z kolei nauczyciele i uczniowie.


 

 

2019 srebrne liceum perspektywy

moodle lo

zostanwdomu

pedagog pedagog

biblioteka

swietlica

NASZE LICEUM

 

powiat innowacji

men

KOwP

cke

oke1

stowarzyszenie

vulcan

poczta

bip

mLegitymacja

mLegitymacja

mLegitymacja

ling logo 400

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Tadeusza Kościuszki 

62-700 Turek ul.Kościuszki 4
tel. 63-278-46-95
fax. 63-278-46-90

e-mail: loturek@wp.pl

Osiągnięcia

tarczakolor malaKarol Pawlak, klasa 3F, Laureat XLIV Olimpiady Historycznej, opiekun: Paweł Żebrowski

tarczakolor mala

Wojciech Jakub Wilczyński, klasa 3B, Finalista XXXVI Okręgowej Olimpiady Języka Łacińskiego, opiekun: Ewa Patrzykąt

tarczakolor mala

Szymon Klimek, klasa 2A, Finalista XI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej, opiekun: Barbara Żebrowska

tarczakolor mala

Karolina Darul, klasa 1B, Finalistka XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej, opiekun: Agnieszka Łapka

tarczakolor mala

Weronika Osicka, klasa 1C, Finalistka XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej, opiekun: Agnieszka Łapka

Lokalizacja