Pielgrzymka Maturzystów do Częstochowy

Dzień 28 marca, to moment szczególny dla tegorocznych maturzystów naszego LO. Wtedy bowiem, wraz z młodzieżą maturalną diecezji włocławskiej rejonu konińskiego, nasi licealiści udali się na Jasną Górę, aby móc wyciszyć się, duchowo podbudować i pomodlić przed zbliżającym się wielkimi krokami egzaminem dojrzałości. Wyruszając o świcie, po kilku godzinach drogi, przybyli do Częstochowy, aby wspólnie z pasterzem diecezji włocławskiej księdzem biskupem Wiesławem Alojzym Meringiem uczestniczyć w drodze krzyżowej oraz we mszy świętej. Wcześniej odbyła się także konferencja, połączona z animacjami prowadzonymi przez zespół Bartymeusz z Koła. Homilię wygłosił ksiądz Tomasz Wieczorek, który przybył aż z diecezji elbląskiej. Młodzież z Liceum czynnie uczestniczyła w nabożeństwie, będąc częścią służby liturgicznej. Mamy nadzieję, że duchowe wyciszenie przed trudnym czasem, który niebawem nadejdzie, zaprocentuje i przyniesie owoce
w postaci dobrze zdanej matury!

flaga2

2019 srebrne liceum perspektywy

NASZE LICEUM

 

TV SALA 100

 

powiat innowacji

men

KOwP

cke

oke1

stowarzyszenie

vulcan

poczta

bip

NASK IT SZKOLA

mLegitymacja

mLegitymacja

lektury gov pl

szkola mistrzow programowania

ling logo 400