• '
    '
  • '
    '
  • '
    '

Pielgrzymka Maturzystów do Częstochowy

Dzień 28 marca, to moment szczególny dla tegorocznych maturzystów naszego LO. Wtedy bowiem, wraz z młodzieżą maturalną diecezji włocławskiej rejonu konińskiego, nasi licealiści udali się na Jasną Górę, aby móc wyciszyć się, duchowo podbudować i pomodlić przed zbliżającym się wielkimi krokami egzaminem dojrzałości. Wyruszając o świcie, po kilku godzinach drogi, przybyli do Częstochowy, aby wspólnie z pasterzem diecezji włocławskiej księdzem biskupem Wiesławem Alojzym Meringiem uczestniczyć w drodze krzyżowej oraz we mszy świętej. Wcześniej odbyła się także konferencja, połączona z animacjami prowadzonymi przez zespół Bartymeusz z Koła. Homilię wygłosił ksiądz Tomasz Wieczorek, który przybył aż z diecezji elbląskiej. Młodzież z Liceum czynnie uczestniczyła w nabożeństwie, będąc częścią służby liturgicznej. Mamy nadzieję, że duchowe wyciszenie przed trudnym czasem, który niebawem nadejdzie, zaprocentuje i przyniesie owoce
w postaci dobrze zdanej matury!

2019 srebrne liceum perspektywy

moodle lo

zostanwdomu

pedagog pedagog

biblioteka

swietlica

NASZE LICEUM

 

powiat innowacji

men

KOwP

cke

oke1

stowarzyszenie

vulcan

poczta

bip

mLegitymacja

mLegitymacja

mLegitymacja

ling logo 400

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Tadeusza Kościuszki 

62-700 Turek ul.Kościuszki 4
tel. 63-278-46-95
fax. 63-278-46-90

e-mail: loturek@wp.pl

Osiągnięcia

tarczakolor malaKarol Pawlak, klasa 3F, Laureat XLIV Olimpiady Historycznej, opiekun: Paweł Żebrowski

tarczakolor mala

Wojciech Jakub Wilczyński, klasa 3B, Finalista XXXVI Okręgowej Olimpiady Języka Łacińskiego, opiekun: Ewa Patrzykąt

tarczakolor mala

Szymon Klimek, klasa 2A, Finalista XI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej, opiekun: Barbara Żebrowska

tarczakolor mala

Karolina Darul, klasa 1B, Finalistka XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej, opiekun: Agnieszka Łapka

tarczakolor mala

Weronika Osicka, klasa 1C, Finalistka XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej, opiekun: Agnieszka Łapka

Lokalizacja