17 wrzesień 1939 r. - to właśnie o tej dacie mówi się jako o czwartym rozbiorze Polski. Tego dnia Armia Czerwona bez wypowiedzenia wojny zaatakowała Polskę. Pakt Ribbentrop – Mołotow wypełnił się, zaskoczeni Polacy nie byli w stanie stawić czoła przeważającym siłom radzieckim.

16 września 2016 roku przy pamiątkowych kamieniach położonych obok budynków I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Turku odbyły się uroczystości upamiętniające 77. rocznicę napaści ZSRR na Polskę, które rozpoczęły się od mszy polowej w intencji naszej ojczyzny.

Po tej części zaproszeni goście wysłuchali utworu pt. „Marsz Sybiraków” w wykonaniu chóru Viribus Unitis pod dyrekcją pani Marty Janickiej, następnie uczniowie klasy III a zaprezentowali montaż słowno-muzyczny pt. Przebaczyć- tak, zapomnieć- nie przygotowany pod czujnym okiem pani Agnieszki Rychlik i pani Iwony Felisiak-Klechy.

Po części artystycznej głos zabrali uczestnicy uroczystości.

Obchody upamiętniające 77. rocznicę napaści ZSRR na Polskę, zakończyły się złożeniem kwiatów przed pamiątkowymi kamieniami symbolizującymi te tragiczne wydarzenia.

 

flaga2

2019 srebrne liceum perspektywy

NASZE LICEUM

 

TV SALA 100

 

powiat innowacji

men

KOwP

cke

oke1

stowarzyszenie

vulcan

poczta

bip

NASK IT SZKOLA

mLegitymacja

mLegitymacja

lektury gov pl

szkola mistrzow programowania

ling logo 400