• '
    '
  • '
    '
  • '
    '

17 wrzesień 1939 r. - to właśnie o tej dacie mówi się jako o czwartym rozbiorze Polski. Tego dnia Armia Czerwona bez wypowiedzenia wojny zaatakowała Polskę. Pakt Ribbentrop – Mołotow wypełnił się, zaskoczeni Polacy nie byli w stanie stawić czoła przeważającym siłom radzieckim.

16 września 2016 roku przy pamiątkowych kamieniach położonych obok budynków I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Turku odbyły się uroczystości upamiętniające 77. rocznicę napaści ZSRR na Polskę, które rozpoczęły się od mszy polowej w intencji naszej ojczyzny.

Po tej części zaproszeni goście wysłuchali utworu pt. „Marsz Sybiraków” w wykonaniu chóru Viribus Unitis pod dyrekcją pani Marty Janickiej, następnie uczniowie klasy III a zaprezentowali montaż słowno-muzyczny pt. Przebaczyć- tak, zapomnieć- nie przygotowany pod czujnym okiem pani Agnieszki Rychlik i pani Iwony Felisiak-Klechy.

Po części artystycznej głos zabrali uczestnicy uroczystości.

Obchody upamiętniające 77. rocznicę napaści ZSRR na Polskę, zakończyły się złożeniem kwiatów przed pamiątkowymi kamieniami symbolizującymi te tragiczne wydarzenia.

 

2019 srebrne liceum perspektywy

moodle lo

zostanwdomu

pedagog pedagog

biblioteka

swietlica

NASZE LICEUM

 

powiat innowacji

men

KOwP

cke

oke1

stowarzyszenie

vulcan

poczta

bip

mLegitymacja

mLegitymacja

mLegitymacja

ling logo 400

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Tadeusza Kościuszki 

62-700 Turek ul.Kościuszki 4
tel. 63-278-46-95
fax. 63-278-46-90

e-mail: loturek@wp.pl

Osiągnięcia

tarczakolor malaKarol Pawlak, klasa 3F, Laureat XLIV Olimpiady Historycznej, opiekun: Paweł Żebrowski

tarczakolor mala

Wojciech Jakub Wilczyński, klasa 3B, Finalista XXXVI Okręgowej Olimpiady Języka Łacińskiego, opiekun: Ewa Patrzykąt

tarczakolor mala

Szymon Klimek, klasa 2A, Finalista XI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej, opiekun: Barbara Żebrowska

tarczakolor mala

Karolina Darul, klasa 1B, Finalistka XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej, opiekun: Agnieszka Łapka

tarczakolor mala

Weronika Osicka, klasa 1C, Finalistka XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej, opiekun: Agnieszka Łapka

Lokalizacja