17 wrzesień 1939 r. - to właśnie o tej dacie mówi się jako o czwartym rozbiorze Polski. Tego dnia Armia Czerwona bez wypowiedzenia wojny zaatakowała Polskę. Pakt Ribbentrop – Mołotow wypełnił się, zaskoczeni Polacy nie byli w stanie stawić czoła przeważającym siłom radzieckim.

16 września 2016 roku przy pamiątkowych kamieniach położonych obok budynków I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Turku odbyły się uroczystości upamiętniające 77. rocznicę napaści ZSRR na Polskę, które rozpoczęły się od mszy polowej w intencji naszej ojczyzny.

Po tej części zaproszeni goście wysłuchali utworu pt. „Marsz Sybiraków” w wykonaniu chóru Viribus Unitis pod dyrekcją pani Marty Janickiej, następnie uczniowie klasy III a zaprezentowali montaż słowno-muzyczny pt. Przebaczyć- tak, zapomnieć- nie przygotowany pod czujnym okiem pani Agnieszki Rychlik i pani Iwony Felisiak-Klechy.

Po części artystycznej głos zabrali uczestnicy uroczystości.

Obchody upamiętniające 77. rocznicę napaści ZSRR na Polskę, zakończyły się złożeniem kwiatów przed pamiątkowymi kamieniami symbolizującymi te tragiczne wydarzenia.

flaga2

TV SALA 100