Na podstawie jej przepisów obowiązkiem władz samorządowych jest wyeliminowanie z przestrzeni publicznej nazw upamiętniających osoby, organizacje, wydarzenia lub daty symbolizujące komunizm lub inny ustrój totalitarny albo ten ustrój propagujące. Do wzięcia udziału w rekrutacji zapraszamy tych spośród Was, którzy podejmą wyzwanie polegające na odnalezieniu w Waszym najbliższym otoczeniu miejsca, którego nazwa powinna zostać zmieniona zgodnie z przepisami ustawy. Wskażcie je i zaproponujcie nową nazwę odwołującą się do pamięci o bohaterze lokalnym. Jeżeli takiego miejsca w Waszym najbliższym otoczeniu nie ma, znajdźcie takie, które nie ma jeszcze nazwy i nadajcie mu nową. Przed przystąpieniem do realizacji zadania zapoznajcie się z Regulaminem oraz z Przewodnikiem uczestnika XXIII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży przygotowanym przez Instytut Pamięci Narodowej, który znajdziecie w zakładce Materiały. Pamiętajcie o zamieszczeniu relacji z wykonania zadania na platformie internetowej. W ramach rekrutacji, która potrwa do 11 kwietnia, wyłonimy 230 dwuosobowych zespołów z całej Polski.

Więcej informacji na stronie Sejmu Dzieci i Młodzieży oraz u nauczycieli historii , wiedzy o społeczeństwie oraz historii i społeczeństwa

Zapraszamy do udziału!