• '
    '
  • '
    '
  • '
    '

28.11.2016 r. klasa IIA, o profilu prawniczo-politologicznym,sąd 1 w ramach współpracy z Sądem Rejonowym w Turku, miała okazję wziąć udział w rozprawie z zakresu prawa karnego, prowadzonej przez sędziego Witolda Matysiaka, dotyczącej sprawy kradzieży na terenie Dobrej. Opiekunem podczas tych zajęć była wychowawczyni klasy , p. Iwona Felisiak-Klecha. Uczniowie mogli być bezpośrednio obserwatorami wydarzeń na sali rozpraw i przyglądać się ich przebiegowi, np. obserwowali pracę adwokata, prokuratora. Nauka poprzez doświadczanie jest jednym z najlepszych sposobów na gromadzenie wiedzy.

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Tadeusza Kościuszki 

62-700 Turek ul.Kościuszki 4
tel. 63-278-46-95
fax. 63-278-46-90

e-mail: loturek@wp.pl

Osiągnięcia

tarczakolor malaKarol Pawlak, klasa 3F, Laureat XLIV Olimpiady Historycznej, opiekun: Paweł Żebrowski

tarczakolor mala

Wojciech Jakub Wilczyński, klasa 3B, Finalista XXXVI Okręgowej Olimpiady Języka Łacińskiego, opiekun: Ewa Patrzykąt

tarczakolor mala

Szymon Klimek, klasa 2A, Finalista XI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej, opiekun: Barbara Żebrowska

tarczakolor mala

Karolina Darul, klasa 1B, Finalistka XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej, opiekun: Agnieszka Łapka

tarczakolor mala

Weronika Osicka, klasa 1C, Finalistka XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej, opiekun: Agnieszka Łapka

Lokalizacja