• '
    '
  • '
    '
  • '
    '

16 marca uczniowie naszego liceum brali udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KANGUR 2017.  Konkurs, który ma na celu wyłonienie talentów matematycznych jest obecnie najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie.

Konkurs wywodzi się z Australii, gdzie został zainaugurowany w latach osiemdziesiątych przez światowej sławy popularyzatora matematyki Petera O'Hallorana.  W 1990 roku został po raz pierwszy zorganizowany w Europie na terenie Francji i podobnie jak w Australii zyskał od razu dużą popularność. W 1994 roku zostało utworzone stowarzyszenie "Kangourou Sans Frontières", skupiające organizatorów konkursu z wszystkich krajów. Ustala ono szczegóły najbliższej edycji konkursu i między innymi wybiera ostateczne zestawy zadań konkursowych spośród propozycji wcześniej nadesłanych przez poszczególne kraje.

Od wielu lat konkurs KANGUR cieszy się dużą popularnością wśród uczniów naszego liceum. W tym roku 48 uczniów I Liceum Ogólnokształcących w Turku wzięło udział w tej matematycznej rywalizacji, której koordynatorem w szkole jest p. Jolanta Leszczyńska. Nasi uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach W kategorii STUDENT brało udział 15 a w kategorii JUNIOR 33 uczniów.

Nagrodą główną dla laureatów konkursu jest udział w międzynarodowych obozach matematyczno-rekreacyjnych oraz wycieczkach zagranicznych. Liczymy, że wśród laureatów będą uczniowie liceum.

Wyniki poznamy już w czerwcu.

Z niecierpliwością czekamy na ogłoszenie wyników.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu.

 

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Tadeusza Kościuszki 

62-700 Turek ul.Kościuszki 4
tel. 63-278-46-95
fax. 63-278-46-90

e-mail: loturek@wp.pl

Osiągnięcia

tarczakolor malaKarol Pawlak, klasa 3F, Laureat XLIV Olimpiady Historycznej, opiekun: Paweł Żebrowski

tarczakolor mala

Wojciech Jakub Wilczyński, klasa 3B, Finalista XXXVI Okręgowej Olimpiady Języka Łacińskiego, opiekun: Ewa Patrzykąt

tarczakolor mala

Szymon Klimek, klasa 2A, Finalista XI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej, opiekun: Barbara Żebrowska

tarczakolor mala

Karolina Darul, klasa 1B, Finalistka XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej, opiekun: Agnieszka Łapka

tarczakolor mala

Weronika Osicka, klasa 1C, Finalistka XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej, opiekun: Agnieszka Łapka

Lokalizacja