16 marca uczniowie naszego liceum brali udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KANGUR 2017.  Konkurs, który ma na celu wyłonienie talentów matematycznych jest obecnie najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie.

Konkurs wywodzi się z Australii, gdzie został zainaugurowany w latach osiemdziesiątych przez światowej sławy popularyzatora matematyki Petera O'Hallorana.  W 1990 roku został po raz pierwszy zorganizowany w Europie na terenie Francji i podobnie jak w Australii zyskał od razu dużą popularność. W 1994 roku zostało utworzone stowarzyszenie "Kangourou Sans Frontières", skupiające organizatorów konkursu z wszystkich krajów. Ustala ono szczegóły najbliższej edycji konkursu i między innymi wybiera ostateczne zestawy zadań konkursowych spośród propozycji wcześniej nadesłanych przez poszczególne kraje.

Od wielu lat konkurs KANGUR cieszy się dużą popularnością wśród uczniów naszego liceum. W tym roku 48 uczniów I Liceum Ogólnokształcących w Turku wzięło udział w tej matematycznej rywalizacji, której koordynatorem w szkole jest p. Jolanta Leszczyńska. Nasi uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach W kategorii STUDENT brało udział 15 a w kategorii JUNIOR 33 uczniów.

Nagrodą główną dla laureatów konkursu jest udział w międzynarodowych obozach matematyczno-rekreacyjnych oraz wycieczkach zagranicznych. Liczymy, że wśród laureatów będą uczniowie liceum.

Wyniki poznamy już w czerwcu.

Z niecierpliwością czekamy na ogłoszenie wyników.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu.

office365 1 4

tarczakolor malaPiotr Wojtkowiak, tytuł Finalisty - Laureata w wieloetapowej, XII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przedmiotowej im. mjr. Marka Gajewskiego
,,LOSY ŻOŁNIERZA I DZIEJE ORĘŻA POLSKIEGO W LATACH 1921- 1956. OD TRAKTATU RYSKIEGO DO ŻOŁNIERZY NIEZŁOMNYCH’’, opiekun Pani Sylwia Smolińska

Jakub Banasiak, tytuł Finalisty XIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przedmiotowej im. mjr. Marka Gajewskiego ,,LOSY ŻOŁNIERZA I DZIEJE ORĘŻA POLSKIEGO W LATACH 1887- 1922. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej’’, opiekun Pani Iwona Felisiak-Klecha