• '
    '
  • '
    '
  • '
    '

16 marca uczniowie naszego liceum brali udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KANGUR 2017.  Konkurs, który ma na celu wyłonienie talentów matematycznych jest obecnie najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie.

Konkurs wywodzi się z Australii, gdzie został zainaugurowany w latach osiemdziesiątych przez światowej sławy popularyzatora matematyki Petera O'Hallorana.  W 1990 roku został po raz pierwszy zorganizowany w Europie na terenie Francji i podobnie jak w Australii zyskał od razu dużą popularność. W 1994 roku zostało utworzone stowarzyszenie "Kangourou Sans Frontières", skupiające organizatorów konkursu z wszystkich krajów. Ustala ono szczegóły najbliższej edycji konkursu i między innymi wybiera ostateczne zestawy zadań konkursowych spośród propozycji wcześniej nadesłanych przez poszczególne kraje.

Od wielu lat konkurs KANGUR cieszy się dużą popularnością wśród uczniów naszego liceum. W tym roku 48 uczniów I Liceum Ogólnokształcących w Turku wzięło udział w tej matematycznej rywalizacji, której koordynatorem w szkole jest p. Jolanta Leszczyńska. Nasi uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach W kategorii STUDENT brało udział 15 a w kategorii JUNIOR 33 uczniów.

Nagrodą główną dla laureatów konkursu jest udział w międzynarodowych obozach matematyczno-rekreacyjnych oraz wycieczkach zagranicznych. Liczymy, że wśród laureatów będą uczniowie liceum.

Wyniki poznamy już w czerwcu.

Z niecierpliwością czekamy na ogłoszenie wyników.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu.

 

2019 srebrne liceum perspektywy

moodle lo

zostanwdomu

pedagog pedagog

biblioteka

swietlica

NASZE LICEUM

 

powiat innowacji

men

KOwP

cke

oke1

stowarzyszenie

vulcan

poczta

bip

mLegitymacja

mLegitymacja

mLegitymacja

ling logo 400

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Tadeusza Kościuszki 

62-700 Turek ul.Kościuszki 4
tel. 63-278-46-95
fax. 63-278-46-90

e-mail: loturek@wp.pl

Osiągnięcia

tarczakolor malaKarol Pawlak, klasa 3F, Laureat XLIV Olimpiady Historycznej, opiekun: Paweł Żebrowski

tarczakolor mala

Wojciech Jakub Wilczyński, klasa 3B, Finalista XXXVI Okręgowej Olimpiady Języka Łacińskiego, opiekun: Ewa Patrzykąt

tarczakolor mala

Szymon Klimek, klasa 2A, Finalista XI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej, opiekun: Barbara Żebrowska

tarczakolor mala

Karolina Darul, klasa 1B, Finalistka XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej, opiekun: Agnieszka Łapka

tarczakolor mala

Weronika Osicka, klasa 1C, Finalistka XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej, opiekun: Agnieszka Łapka

Lokalizacja