Pod koniec swojej edukacji w liceum uczniowie klas 3H, 3G, i 3I przy wsparciu nauczycielki języka angielskiego, Magdaleny Raszewskiej, przez kilka kolejnych lekcji realizowali projekt dotyczący zagadnień z szeroko pojętej kultury krajów anglojęzycznych. Ich zadaniem było przygotowanie w parch prezentacji multimedialnej na temat, min. ustroju politycznego, świąt i tradycji oraz atrakcji turystycznych w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Prezentacje opatrzone były komentarzem autorów, ilustracjami i podkładem muzycznym. Na koniec słuchacze musieli odpowiedzieć na kilka pytań sprawdzających przyswojoną wiedzę. Uczniowie wykazali się skrupulatnością przedstawionych informacji, dbałością o szczegóły i pomysłowością. Prezentacje przygotowane były w aplikacjach Power Point i Prezi. Mam nadzieję, iż przyswojone informacje oraz doświadczenia przydadzą się uczniom w ich dalszej karierze.

Magdalena Raszewska

office365 1 4

tarczakolor malaPiotr Wojtkowiak, tytuł Finalisty - Laureata w wieloetapowej, XII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przedmiotowej im. mjr. Marka Gajewskiego
,,LOSY ŻOŁNIERZA I DZIEJE ORĘŻA POLSKIEGO W LATACH 1921- 1956. OD TRAKTATU RYSKIEGO DO ŻOŁNIERZY NIEZŁOMNYCH’’, opiekun Pani Sylwia Smolińska