• '
    '
  • '
    '
  • '
    '

 

Pod koniec swojej edukacji w liceum uczniowie klas 3H, 3G, i 3I przy wsparciu nauczycielki języka angielskiego, Magdaleny Raszewskiej, przez kilka kolejnych lekcji realizowali projekt dotyczący zagadnień z szeroko pojętej kultury krajów anglojęzycznych. Ich zadaniem było przygotowanie w parch prezentacji multimedialnej na temat, min. ustroju politycznego, świąt i tradycji oraz atrakcji turystycznych w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Prezentacje opatrzone były komentarzem autorów, ilustracjami i podkładem muzycznym. Na koniec słuchacze musieli odpowiedzieć na kilka pytań sprawdzających przyswojoną wiedzę. Uczniowie wykazali się skrupulatnością przedstawionych informacji, dbałością o szczegóły i pomysłowością. Prezentacje przygotowane były w aplikacjach Power Point i Prezi. Mam nadzieję, iż przyswojone informacje oraz doświadczenia przydadzą się uczniom w ich dalszej karierze.

Magdalena Raszewska 

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Tadeusza Kościuszki 

62-700 Turek ul.Kościuszki 4
tel. 63-278-46-95
fax. 63-278-46-90

e-mail: loturek@wp.pl

Osiągnięcia

tarczakolor malaKarol Pawlak, klasa 3F, Laureat XLIV Olimpiady Historycznej, opiekun: Paweł Żebrowski

tarczakolor mala

Wojciech Jakub Wilczyński, klasa 3B, Finalista XXXVI Okręgowej Olimpiady Języka Łacińskiego, opiekun: Ewa Patrzykąt

tarczakolor mala

Szymon Klimek, klasa 2A, Finalista XI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej, opiekun: Barbara Żebrowska

tarczakolor mala

Karolina Darul, klasa 1B, Finalistka XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej, opiekun: Agnieszka Łapka

tarczakolor mala

Weronika Osicka, klasa 1C, Finalistka XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej, opiekun: Agnieszka Łapka

Lokalizacja