• '
    '
  • '
    '
  • '
    '

We also asked and answered questions about the exhibition concerning regional clothes or weavers’ houses. We saw interesting exhibits such as cradles, looms or butter chums. After seeing the exhibition we solved the quiz.

We enjoyed our visit to the museum since we learnt and discovered things about our local history and practiced English at the same time. The exhibition is definitely worth seeing and we recommend it to everyone.

 

Dnia 27.02.2017 r. o godzinie 10:30 udaliśmy się do Muzeum Miasta Turek im. Józefa Mehoffera. Zostaliśmy przywitani przez panią Aleksandrę Czekałę, która wprowadziła nas w życie i twórczość artysty Józefa Mehoffera. Pani Aleksandra przeprowadziła nas przez pięć pomieszczeń. W każdym z nich znajdowały się elementy polichromii kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w Turku. Widzieliśmy witraże i szkice Józefa Mehoffera oraz przedmioty, których zwykł używać na co dzień. Kolejnym etapem zwiedzania była wystawa poświęcona codziennemu życiu i pracy tureckich tkaczy. Widzieliśmy pieczęcie cechów tkackich, przykładowy wystrój pomieszczeń w których żyli, czy stare krosno. Wizyta w muzeum była tym ciekawsza, iż mieliśmy możliwość zadawania i odpowiadania na pytania w języku angielskim oraz przyswojenia nowego słownictwa w języku angielskim dotyczącego wystawionych eksponatów oraz dzieł Mehoffera. Po zwiedzaniu rozwiązaliśmy quiz z wiedzy, którą zdobyliśmy podczas wycieczki. Każdemu podobał się czas spędzony w muzeum i z pewnością będziemy go mile wspominać.

3F

Pracownik Muzeum: p. Aleksandra Czekała

Opiekunowie klasy 3F: p Katarzyna Rygiert, Paulina Pawlak

2019 srebrne liceum perspektywy

moodle lo

zostanwdomu

pedagog pedagog

biblioteka

swietlica

NASZE LICEUM

 

powiat innowacji

men

KOwP

cke

oke1

stowarzyszenie

vulcan

poczta

bip

mLegitymacja

mLegitymacja

mLegitymacja

ling logo 400

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Tadeusza Kościuszki 

62-700 Turek ul.Kościuszki 4
tel. 63-278-46-95
fax. 63-278-46-90

e-mail: loturek@wp.pl

Osiągnięcia

tarczakolor malaKarol Pawlak, klasa 3F, Laureat XLIV Olimpiady Historycznej, opiekun: Paweł Żebrowski

tarczakolor mala

Wojciech Jakub Wilczyński, klasa 3B, Finalista XXXVI Okręgowej Olimpiady Języka Łacińskiego, opiekun: Ewa Patrzykąt

tarczakolor mala

Szymon Klimek, klasa 2A, Finalista XI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej, opiekun: Barbara Żebrowska

tarczakolor mala

Karolina Darul, klasa 1B, Finalistka XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej, opiekun: Agnieszka Łapka

tarczakolor mala

Weronika Osicka, klasa 1C, Finalistka XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej, opiekun: Agnieszka Łapka

Lokalizacja