Nauczyciele języka angielskiego

I Liceum Ogólnokształcącego w Turku

serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w konkursie na prezentację multimedialną pt. „My dream trip to …”

REGULAMIN KONKURSU NA PREZENTACJĘ MULTIMEDIALNĄ

I. ZAŁOŻENIA OGÓLNE I CELE KONKURSU

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Turku

Organizatorami konkursu są: nauczyciele uczący języka angielskiego w I Liceum Ogólnokształcącym im. T. Kościuszki w Turku.

Cele konkursu to:

• Rozbudzenie wśród uczniów zainteresowania językiem angielskim i kulturą krajów anglojęzycznych.

• Podniesienie poziomu świadomości kulturowej.

• Popularyzowanie kultury krajów anglojęzycznych.

• Rozwijanie wartości wychowawczych poprzez współzawodnictwo.

• Rozwijanie umiejętności technologiczno-informacyjnych.

II. WYMAGANIA

1. Do konkursu należy przygotować prezentację multimedialną w programie Power Point, na temat wymarzonej podróży do wybranego kraju anglojęzycznego lub jego części.

2. Prezentacja powinna obejmować atrakcje turystyczne danego regionu z krótkim komentarzem przedstawione na max. 15 slajdach. (Slajd nie może składać się wyłącznie z tekstu bądź zawierać więcej niż 4-5 zdań, elementem slajdu może być krótki filmik lub podkład muzyczny)

3. Prezentacja może mieć formę pamiętnika z podróży lub broszury turystycznej.

4. Uczestnik przygotowuje jedną pracę.

5. Nie ma możliwości przygotowania prezentacji przez grupę – praca indywidualna.

6. Ocenie będą podlegać informacje zawarte w treści, atrakcyjność prezentacji, umiejętność wykorzystania funkcji, które oferuje program Power Point

III. PRZEBIEG KONKURSU

• Praca musi zostać wysłana najpóźniej do 10 kwietnia 2017 na jeden z podanych adresów mailowych.

• Wyróżnione pracę będą prezentowane podczas konkursu English NON STOP w dniu 26.04.2017

• Rozstrzygnięcie konkursu: 26 kwietnia 2017; w trakcie trwania konkursu English NONSTOP

• Przewidziano atrakcyjne nagrody rzeczowe dla zdobywców 1 – 3 miejsca.

Organizatorzy: Anita Aniołczyk, Magdalena Raszewska

Kontakt: