Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego laureatami konkursu o Stanisławie Mikołajczyku

W 50 rocznicę śmierci jednego z najwybitniejszych polskich polityków XX wieku, Premiera Rządu Polskiego na emigracji, uczestnika Powstania Wielkopolskiego oraz Prezesa Polskiego Stronnictwa Ludowego – Stanisława Mikołajczyka, w Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu wiedzy o tej postaci połączone z otwarciem wystawy.

Organizatorami konkursu ,, Stanisław Mikołajczyk życie i działalność byli:

Prezes Towarzystwa im. Stanisława Mikołajczyka, a zarazem Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Wojciech Jankowiak oraz Starosta Turecki Mariusz Seńko.

Wśród zaproszonych gości byli:  Radna Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Anna Majda, Radni Powiatowi, Wójtowie i Burmistrzowie Gmin i Miast Powiatu Tureckiego, Dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych oraz nauczyciele przygotowujący uczniów.

Wśród wyróżnionych osób znaleźli się uczniowie z naszego Liceum.

Opiekunem uczniów była Pani Iwona Felisiak-Klecha

TEST

I miejsce  Szymon Jóźwiak - I LO w Turku

II miejsce Wojciech Małolepszy -I LO w Turku