geekWeź udział w drugiej już edycji ogólnopolskiego Konkursu GEEK Gry Eksperymentalne Edukacyjne Komputerowe organizowanego przez Polskie Towarzystwo Informatyczne.

Uczestnicy konkursu mają za zadanie stworzenie scenariusza w postaci zbioru ekranów, algorytmu lub opisu gry lub gry w postaci demo, prototypu lub pełnej gry o tematyce edukacyjnej.

Konkurs GEEK wymaga pracy zespołowej w drużynach od 2 do 5 uczniów (od 10 lat) oraz 2 nauczycieli (nauczyciel przedmiotu i nauczyciel informatyki) i obejmuje:
2 etapy:
• lokalny (wojewódzki)
• ogólnopolski (centralny)
3 poziomy:
• podstawowy (szkoły podstawowe)
• średni (szkoły średnie i technika)
• wyższy (uczelnie – pierwszy rok).

Udział w konkursie jest dobrowolny i bezpłatny, a jego wyniki zostaną ogłoszone podczas obchodów Światowego Dnia Społeczeństwa Informacyjnego w maju 2022 roku. Wartościowe nagrody zostaną wręczone podczas uroczystego spotkania we wrześniu 2022.

Zapraszamy do rejestracji i zgłaszania swoich zespołów poprzez stronę internetową. Wszelkie informacje na temat konkursu oraz kontakty znajdziecie Państwo na stronie https://mlodzi.pti.org.pl/