TTduzy 768x768Szanowni Państwo,
w roku szkolnym 2021/2022 odbędzie się druga edycja Mistrzostw w Projektowaniu Gier. Zapraszam Państwa placówkę do bezpłatnego udziału w projekcie finansowanym ze środków budżetu państwa w ramach Programu Rozwoju Talentów Informatycznych na lata 2019-2029. Do udziału mogą zgłaszać się zespoły liczące od 8 do 10 uczniów/uczennic pod opieką 1-3 nauczycieli/nauczycielek. Celem pracy zespołu jest realizacja autorskiego pomysłu na grę elektroniczną. 

Co daje udział projekcie?
  • Łączna wartość nagród to prawie 100 tysięcy złotych, w tym dla zwycięskich drużyn warsztaty w profesjonalnym studio gier.
  • Bezpłatny udział w szkoleniach wyjazdowych oraz warsztatach i konsultacjach online z ekspertami z branży gamedev.
  • Profesjonalny sprzęt do pracy zespołów o szacunkowej wartości 8 tysięcy złotych, który po zakończeniu projektu przechodzi na własność szkoły.
  • Wyżywienie i zakwaterowanie, zwrot kosztów dojazdu na szkolenia, oraz wynagrodzenia dla opiekunów grup.
  • Niepowtarzalna okazja dla uczniów do postawienia pierwszych kroków w najlepiej opłacanej i najszybciej rozwijającej się branży.
Projekt rozpocznie cykl 9 Konferencji Przydziału, planowany w dniach 15-19 listopada, podczas których wyłonione w rekrutacji drużyny z największym potencjałem zawalczą o miejsce w dalszej rywalizacji. 27 zakwalifikowanych drużyn będzie brało udział w szkoleniach, zjazdach i warsztatach online, które pomogą im doszlifować pod okiem specjalistów projekt gry i stworzyć jej prototyp. Uczestnicy będą szkolić się w trzech profesjach: game design, game development i experience design. Trzy najlepsze drużyny zwyciężą udział w profesjonalnych warsztatach z zakresu projektowania gier. Za realizację projektu odpowiada Fundacja Twórczości, Edukacji i Animacji Młodzieży Teatrikon.

Już niebawem rozpocznie się rekrutacja do Turnieju Trójgamicznego, która będzie trwała do 29 października. Szczegóły wraz z linkami do regulaminu i formularza zgłoszeniowego prześlemy Państwu kolejnym mailem. Tymczasem zachęcamy do gromadzenia zespołu i tworzenia pomysłu na grę, a także zapraszamy do śledzenia naszej strony pod adresem www.t3g.pl. oraz fanpage'a na Facebooku, gdzie na bieżąco będziemy informować o szczegółach.