IMG 2987Ostatnie dni, wyjątkowo ciepłe jak na październik, przywodzą na myśl mało szkolne klimaty i przypominają o początkach roku szkolnego, kiedy to bliżej nam było do wakacji niż siedzenia w ławkach. To pewnie dlatego odżyły wspomnienia o spływie kajakowym, na który wybraliśmy się 13 września – my, czyli uczniowie klas 3e i 3d. Jego trasa prowadziła z Księżych Młynów do Uniejowa. Po krótkim instruktażu dotyczącym bezpieczeństwa oraz podstaw zachowania na wodzie piętnaście kajaków wypłynęło na Wartę.

Głównym celem wycieczki była integracja po długim lockdownie spowodowanym pandemią. Korzystając z dopisującej pogody, chcieliśmy poczuć namiastkę wakacji. Uczestnicy spływu wyraźnie reprezentowali dwa style pływania – jedni sprawdzali siłę własnych mięśni i machali zawzięcie wiosłami, ciesząc się tempem „jazdy”, inni odłożyli wiosła i zdając się na nurt rzeki, niespiesznie upajali się każdą chwilą. Nie zabrakło beztroskich rozmów i pięknych widoków. W połowie trasy zatrzymaliśmy się na brzegu, gdzie atrakcją były wspólny grill i wakacyjne plażowanie.

W drodze powrotnej padło pytanie podsumowujące całą imprezę: „To kiedy płyniemy ponownie?” Chyba już nie w tym roku. Za to na wiosnę…?

Opiekunami tegorocznego spływu byli pan Witold Wojciechowski, pan Zbigniew Ryczyński, pan Błażej Maleta oraz pani Mariola Maciaszek.