dyplom wlkpPodsumowanie roku sportowego w Wielkopolsce.

17 września 2021 r. w Mikorzynie odbyło się podsumowanie roku sportowego w ramach Współzawodnictwa Sportowego Szkolnego Związku Sportowego w Wielkopolsce za rok szkolny 2020/2021 oraz Inauguracja Szkolnego Roku Sportowego 2021/2022.

W podsumowaniu udział wzięło po sześć szkół w każdej kategorii, a więc szkoły podstawowe i ponadpodstawowe ( czołowa szóstka szkół ponadpodstawowych poniżej w tabeli z zaznaczeniem punktacji).

Naszą Szkołę reprezentowali: uczniowie Karolina Zielińska 2D, Mikołaj Ryczyński 2E, Kornelia Janczak 3Dg, Kacper Kuśmirek 3Fg, Arkadiusz Wappa nauczyciel wychowania fizycznego i Zbigniew Ryczyński wicedyrektor, nauczyciel wychowania fizycznego.

Podczas uroczystego podsumowania wręczono puchary, dyplomy i czeki na zakup sprzętu sportowego najbardziej usportowionym szkołom w poszczególnych kategoriach.

Zestawienie ,,Najbardziej usportowionych szkół w Wielkopolsce w roku szkolnym 2020/2021 w kategorii szkół ponadpodstawowych prezentuje się następująco:

Ponadgimnazjalne

I LO Turek 539,70 pkt.

ZS Nr 1 Ostrzeszów 262,90 pkt.

I LO w Szamotułach 169,60 pkt.

ZSP nr 1 w Jarocinie 137,20 pkt.

ZST w Grodzisku Wlkp. 130,90 pkt.

LO nr 1 w Kępnie 128,80 pkt.

I Liceum Ogólnokształcące w Turku uplasowało się na I m i otrzymało tytuł
"Najbardziej Usportowionej Szkoły w Wielkopolsce” .

Nauczycielom, trenerom i uczniom składamy serdeczne gratulacje. Życzymy dalszych sportowych sukcesów. Jesteśmy z was dumni.

W imieniu społeczności szkolnej

Danuta Szczepanik