dsc07706Spływ kajakowy to zawsze nie lada atrakcja. W letniej aurze – pełnym słońcu i upale godziny spędzone na wodzie są prawdziwym przedsmakiem wakacji. W czwartek 17 czerwca grupa uczniów z  klas 2fg, 1f i 2h miała okazję przekonać się, czym są takie wakacyjne przyjemności na spływie kajakowym rzeką Wartą.

 

Trasa obejmowała piętnastokilometrowy odcinek między miejscowością Księże Młyny a Uniejowem. Przed zejściem na wodę Pan Zbigniew Ryczyński w krótkim, lecz zajmującym wykładzie wyjaśnił uczestnikom najważniejsze zasady poruszania się kajakiem i bezpieczeństwa na wodzie. Opiekę nad grupą pełnili również Pan Witold Wojciechowski oraz Pani Mariola Maciaszek. Po zabezpieczeniu plecaków (telefonów!!) przed wodą oraz twarzy przed palącym słońcem byliśmy już gotowi do drogi. Gdy wszyscy znaleźliśmy się w swoich pływających łupinach, rozpoczęliśmy manewry, formując kolejno wężyk oraz ogromną tratwę rozpościerającą się na szerokość całej rzeki. Płynęliśmy leniwie, zdając się na nurt rzeki. Przecież tak jak w wakacje nigdzie się nam nie spieszyło.

Podczas spływu mieliśmy okazję podziwiać bogatą florę i faunę okolicznych terenów. Były czaple i kormorany, jaskółki brzegówki, a nawet orzeł bielik. Nie obyło się również bez geograficznych ciekawostek, choćby o tym, jak formuje się koryto rzeki, tworzą meandry i zakola.

Wycieczka pozwoliła nam wszystkim odpocząć od wirusowej rzeczywistości i spędzić trochę czasu na świeżym powietrzu, zostawiając zmartwienia daleko za sobą. Powróciliśmy do domów zmęczeni, ale mimo wszystko bardzo zadowoleni.

Ola Sylwestrzak  2fg