prycynskaUczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Fizycznym LWIĄTKO. W tym roku, inaczej niż w latach poprzednich, z powodu pandemii nie odbył się on w ostatni poniedziałek marca, ale 28 września 2020 roku. Uczniowie rozwiązali test na tym poziomie, na którym zostali zgłoszeni w roku szkolnym 2019/2020.

Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Fizycznym LWIĄTKO. W tym roku, inaczej niż w latach poprzednich, z powodu pandemii nie odbył się on w ostatni poniedziałek marca, ale 28 września 2020 roku. Uczniowie rozwiązali test na tym poziomie, na którym zostali zgłoszeni w roku szkolnym 2019/2020.

Konkurs wzorowany jest na popularnym matematycznym Kangurze. Podobnie jak tam, w każdym z 30 zadań należy wybrać jedną z pięciu proponowanych odpowiedzi. Nietypowe, oryginalne zadnia wymagają niestandardowych rozwiązań i nie należą do najłatwiejszych. Tym niemniej nasi uczniowie poradzili sobie z nimi znakomicie. Laureatem konkursu został Cezary Dudkiewicz (dzisiaj już absolwent szkoły i student matematyki na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM w Poznaniu), a wyróżnienie oraz zaszczytny tytuł "taon" zdobył Jakub Stefański.

prycynska