img 20201013 122124Uczennice I LO w Turku wzięły udział w konkursie homonimów niemieckich, którego organizatorem był Konsulat Generalny Niemiec we Wrocławiu. W ramach konkursu należało wyszukać niemieckie homonimy, następnie przedstawić je w dowolnej technice artystycznej i umieścić w odpowiednim kontekście w zdaniu. Celem konkursu było stworzenie kalendarza ze zwycięskimi pracami uczniów na 2021 rok.

Naszą szkołę reprezentowała praca Oliwii Kałużnej i Moniki Ogrodowczyk z klasy III C, Kingi Dzwoniarek z klasy II D oraz Joanny Stefaniak z klasy II E. Laureatem Konkursu Homonimów Niemieckich została Oliwia Kałużna. Serdecznie gratulujemy i czekamy z niecierpliwością na kalendarz z pracą Oliwii. Ewelina Michalak