img 0831Sukces Mikołaja Zielińskiego w XVIII Ogólnopolskich Teatralnych Spotkaniach Młodych "Czwarta Ściana"

W dniach 12-13 września 2020 r. odbyły się w Turku poraz XVIII Ogólnopolskie Teatralne Spotkania Młodych "Czwarta Ściana". Nazwa festiwalu wywodzi się z przełamania granicy między widzami a aktorami w teatrze. W rzeczywistości scena otoczona jest zwykle trzema ścianami, a czwarta jest wyłącznie konwencjonalna. W tym roku festiwal odbył się w sposób nietypowy, spektali nie oglądaliśmyw wersji stacjonarnej, lecz poprzez nagrania. W festiwalu udział wziął uczeń I Liceum Ogólnokształcącego w Turku Mikołaj Zieliński przedstawiając monodram (sztuka jednego aktora na scenie) pt. "To Ja" w reżyserii Michała Zielińskiego i Sylwii Przybylskiej. Główny bohater spektaklu zastanawia się nad sensem naszego życia oraz szuka celu, dla którego żyjemy. Często błądzimy, tracimy nadzieję, ale ważne jest to żeby się nie poddawać i mimo napotykanych trudności nie tracić optymizmu.

Komisja Artystyczna w składzie:

  • Anna Stawieray – Vizual Art Studio, artysta sztuk wizualnych,
  • Przemysław Wasilkowski – aktor, dyrektor sztuk teatralnych,
  • Jarosław Wasik – muzyk, dyrektor Muzeum Piosenki Polskiej w Opolu

po obejrzeniu 7 spektakli online zakwalifikowanych do konkursu przyznała I NAGRODĘ – naszemu uczniowi MIKOŁAJOWI ZIELIŃSKIEMU. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

E.Michalak