1W dniu 28 lutego 2023 roku o godzinie 16.00 w auli Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Turku odbył się XIV Wernisaż-  Wystawa Twórczości Uczniów. Licealiści mogli pochwalić się swoimi pasjami. Na scenie uczniowie pokazali swoje talenty muzyczne: śpiew oraz grę na fortepianie i gitarze. Zaprezentowane zostały obrazy, rysunki, zdjęcia, biżuteria. Wydany został również tomik uczniowskiej poezji ,, Zapiski z szuflady’’ oraz  wysłuchano recytacji wierszy. Młodzież pokazała również swoje talenty kulinarne, które zaproszeni rodzice, nauczyciele i znajomi uczniów mogli skosztować.

Wystawa Twórczości uczniów od roku 2007 przygotowywana jest przez nauczycieli bibliotekarzy: Monikę Grzelczak i  Ewelinę Socką. O oprawę dźwiękową i oświetlenie zadbała obsługa techniczna – Hubert Kaczkowski.
Talent muzyczny zaprezentowali: Maja Grzelka, Hanna Harasna, Julia Kasprzak, Nina Kostrzewa,Wojciech Madaj, Sandra Mozio, Wiktoria Pyzik, Wiktoria Pacześna, Tomasz Sikora, Marianna Stefańska, Nikola Wójcik, Joanna Zamiatowska, Zuzanna Zielona.

Talent recytatorski: Damian Dopierała, Paweł Marczyński.

Talent poetycki: Anonim M, Anonim W, Nadia Biniek, Damian Dopierała, Joanna Gogol, Ewelina Kubasik, Olga Olszak.

Talent plastyczny: Anastazja Obarek, Zofia Stawicka, Aleksandra Pawłowska, Anna Marciniak, Amelia Krawczyk, Olga Olszak, Kalina Korzeniowska,  Julia Kulik, Amelia Nawrocka.

Biżuteria: Zofia Stawicka.

Fotografia: Aleksandra Białkowska, Oliwia Człapa, Maja Grzelka, Martyna Kazikowska, Zofia Stawicka.

Talent kulinarny: Aleksandra Białkowska, Natalia Jacolik, Julia Kasprzak, Wojciech Madaj, Sebastian Rykała, Zuzanna Zielona. 

Prowadzącymi Wernisaż byli Gabriela Rychlik i Mikołaj Zieliński.