IMG 20221018 WA0000Inauguracja V edycji konkursu „Złap za stery do swojej kariery” organizowanego przez Powiatowy Urząd Pracy odbyła się 17 października 2022 r. w Miejskim Domu Kultury

 w Turku. Spotkanie rozpoczęło się od wykładu na temat kariery, rozumianej jako zdobywanie coraz wyższych stanowisk przez określoną osobę oraz droga zawodowego rozwoju. Po wykładzie młodzież wzięła udział w quizie na temat rynku pracy.

Następnie Dyrektor PUP Pani Beata Bartczak prowadziła panel dyskusyjny z zaproszonymi gośćmi architektką, kosmetyczką, pracownicą TSL- transportu, spedycji, logistyki, wiceprezesem firmy związanej z branżą IT i doradcą podatkowym.

Ciekawostki ze spotkania:

-liczba przedsiębiorców w Turku to ponad 8000,

-najwięcej podmiotów w naszym mieście jest związane z budownictwem, a następnie
 z handlem,

-największą firmą w Powiecie Tureckim jest Sun Garden,

-arborysta – to osoba, która sprawuje opiekę nad drzewami.

Koordynatorem  konkursu jest nauczycielka I LO Pani Emilia Bartczak-Bouali.