DSCN0487Podsumowanie roku sportowego w Wielkopolsce.

W dniu 16 września 2022 r. w Poznaniu odbyło się  podsumowanie roku sportowego w ramach Współzawodnictwa Sportowego Szkolnego Związku Sportowego w Wielkopolsce za rok szkolny 2021/2022 oraz Inauguracja Szkolnego Roku Sportowego 2022/2023.

W podsumowaniu udział wzięło po sześć szkół w każdej kategorii, a więc szkoły podstawowe i ponadpodstawowe (czołowa szóstka szkół ponadpodstawowych poniżej w tabeli z zaznaczeniem punktacji).

Naszą Szkołę reprezentowali: uczniowie Weronika Wróblewska kl. 2C, Marianna Stefańska 3F, Oliwier Maciaszek kl. 3A, Kacper Krawczyk 4I, Arkadiusz Wappa nauczyciel wychowania fizycznego i Zbigniew Ryczyński wicedyrektor, nauczyciel wychowania fizycznego.

Podczas uroczystego podsumowania wręczono puchary, dyplomy i czeki na zakup sprzętu sportowego najbardziej usportowionym szkołom w poszczególnych kategoriach.

Zestawienie ,,Najbardziej usportowionych szkół w Wielkopolsce w roku szkolnym 2021/2022 w kategorii szkół ponadpodstawowych prezentuje się następująco:

Szkoły Ponadpodstawowe

I LO  Turek 1319,50 pkt.

ZSP nr 1 w Jarocinie 1281,25 pkt.

II LO w Koninie 1063,65 pkt.

ZSP nr 1 w Kępnie 902,50 pkt.

LO nr 1 w Jarocinie 853,20 pkt.

I LO w Szamotułach 810,00 pkt.

I Liceum Ogólnokształcące w Turku uplasowało się na I m i otrzymało tytuł "Najbardziej Usportowionej Szkoły w Wielkopolsce” .

Nauczycielom, trenerom i uczniom składamy serdeczne gratulacje. Życzymy dalszych sportowych sukcesów. Jesteśmy z was dumni.

W imieniu społeczności szkolnej

Danuta Szczepanik