20220611 14285511 czerwca 2022 roku uczniowie naszego Liceum uczestniczyli w finale Ogólnopolskiego Konkursu Papieskiego, który odbył się w Domu Misjonarzy Oblatów w Poznaniu. Finaliści, po wcześniejszych etapach polegających na rozwiązaniu dwóch testów z zakresu nauczania papieża Franciszka i Jana Pawła II oraz napisaniu eseju w tematyce ekologii encyklik „Laudato si” i „Centesimus Annus”, przystąpili do ustnej obrony swoich prac przed komisją konkursową.

Po trudnych zmaganiach nasi licealiści zajęli następujące miejsca:
Konrad Kwiatkowski (2d) – I miejsce;
Maja Grzelka (1b) – III miejsce;
Aneta Bartczak (1a) – wyróżnienie.
Wszyscy laureaci otrzymali nagrody rzeczowe, natomiast Konradowi przyznano nagrodę główną, którą będzie wycieczka do Rzymu w czasie wakacji.
Opiekunem była pani Renata Bąk.

 

Uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych edycjach Konkursu.