IMG 9450Dnia 3 czerwca uczniowie klasy 1F pod opieką p. Daniela Szczepanika, p. Witolda Wojciechowskiego i p. Przemysława Przysło wybrali się na wycieczkę rowerową do Uniejowa.
Po zapoznaniu z zasadami ruchu drogowego, przygotowani do bezpiecznej podróży w kaskach i kamizelkach odblaskowych, wyruszyliśmy w drogę.
W czasie jazdy bacznie obserwowaliśmy bujną roślinność i różnorodne gatunki zwierząt. Zatrzymaliśmy się m.in. pod osadnikiem Gajówka i zbiornikiem w Przykonie, aby wykorzystać naszą wiedzę geograficzną. Po 37 kilometrach, 2,5 godzinnej ciężkiej drodze, wsiedliśmy na prom, by osiągnąć cel naszej wycieczki.

Tam wykorzystaliśmy chwilę wolnego, aby odpocząć i nabrać sił do dalszej podróży. Niedługo później wyruszyliśmy w drogę powrotną, którą zapoczątkował przejazd przez wyjątkowo urokliwą Ścieżkę Edukacyjną ,,Zieleń’’. Nowa trasa, mimo że krótsza, to zafundowała nam kilka przeszkód, jak przewrócone drzewa na drodze czy niezwykle dotkliwe promienie słoneczne. Około godziny 15 cali i zdrowi dotarliśmy do domów.
Wycieczka rowerowa była nadzwyczaj udanym przeżyciem i z pewnością będziemy ją dobrze wspominać, szczególnie patrząc na nasze opalone ciała.

Nikola Świerczyńska 1F