15W dniach 23-25.05.2022r. uczniowie klasy II D naszego liceum wzięli udział w wycieczce do Wieliczki, Zakopanego oraz Krakowa. Celem wyjazdu było zapoznanie uczniów z historią naszego kraju, uwrażliwienie na jego kulturę i piękno oraz pielęgnowanie pamięci o osobach zasłużonych dla kultury Polski.

Wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania kopalni soli wraz z przewodnikiem. Uczestnicy poznali podziemne życie, a także górnicze tradycje. Następnie udaliśmy się na nocleg do Murzasichle.

Kolejny dzień rozpoczęliśmy przejazdem do Zakopanego. Zwiedziliśmy tam cmentarz na Pęksowym Brzyzku, Stary Kościółek, Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, oraz odbyliśmy pieszą wyprawę na szczyt Gubałówki.

Wieczorem spotkaliśmy się z tatrzańskim gawędziarzem, dzięki któremu poznaliśmy góralskie tradycje.

Kolejnym punktem naszej wycieczki był Kraków. Spotkaliśmy się tam z lokalnym przewodnikiem i zwiedziliśmy pomnik Grunwaldzki, Barbakan, bramę i ulicę Floriańską, Rynek Główny, Sukiennice, Kościół Mariacki, pomnik Adama Mickiewicza, zabytkowe kamienice, kościół Św. Wojciecha, zespół klasztorny ojców Franciszkanów oraz dom Długosza. Udaliśmy się również na spacer w kierunku Wawelu.

Nasza wycieczka zakończyła się 25 maja w godzinach wieczornych, kiedy to dotarliśmy do Turku.

O bezpieczny przebieg wycieczki oraz o panującą na niej atmosferę zadbały p. Agnieszka Nowinowska, p. Renata Zajac oraz p. Jolanta Okupińska.