niedziela, 22 październik 2017

Judo

logo

Inicjatorem założenia szkolnej sekcji judo był mgr Marek Kujawa, absolwent Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Turku, gdzie ów sekcja ma swoją siedzibę. Po ukończeniu AWF w Poznaniu rozpoczął pracę w dawnej szkole i w roku 2001 postanowił podnieść jej prestiż i dać możliwość poszerzenia horyzontów dzisiejszej młodzieży o wspaniały sport walki jakim jest judo.

Jednak promowanie judo w Turku nie zakończyło się tylko na założeniu sekcji. Wytrenowawszy pierwszy rocznik judoków trener Kujawa postanowił, że sekcja powinna ujawnić się "światu" oraz zachęcić młodzież do uprawiania sportu. Judocy promują swoją sekcję na wielu pokazach. Można było ich zobaczyć między innymi na: Dniu Zdrowia, Dniu Patrona Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Turku, Dniu Ulicy Kaliskiej, Targach Rolniczych w Kościelcu, Dniach Otwartych LO oraz na Wielkopolskim Dniu Ludzi Niepełnosprawnych w Kaczkach Średnich.

Aby nie ograniczać się tylko do Terenu Powiatu Tureckiego sekcja utrzymuje ścisłe kontakty z innymi klubami sportowymi. Do naszych partnerów należą: AZS Poznań skąd pochodzą maty na których ćwiczymy, sekcja judo KWB Konin, Klub judo z Biel Bene (Szwajcaria).

Nasza sekcja dba o wszystkich zawodników. Co roku organizowane są profesjonalne obozy letnie oraz zimowe, które są niezapomnianym przeżyciem nie tylko dla ludzi związanych z judo. Każdy judoka ma również możliwość wypróbowania swoich sił na zawodach i sparingach, których w naszych kręgach nie brakuje.

Zapisując się do naszej sekcji zyskujesz wiele niezapomnianych przeżyć oraz nabywasz wiele umiejętności, które można spożytkować w życiu codziennym. Na naszych treningach możesz nauczyć się sztuki padów, rzutów trzymań, duszeń oraz samoobrony. Judo daje także możliwość odreagowania stresu związanego z nauką oraz spożytkowania nadmiaru energii. Nasze treningi oprócz kondycji, siły i umiejętności walki rozwijają także koordynację ruchową i zwinność. Można się u nas nauczyć salt, wychwytów i wielu innych akrobatycznych wyczynów.

Wszystko to by było niczym bez filozofii i mistycyzmu, które pochodzą prosto z od japońskich myślicieli i przekazują wiele pożytecznych myśli nie tylko wykorzystywanych w walce ale również w życiu codziennym.

right up

first napisTwórcą judo był profesor dr Jigoro Kano, który wyłaniając najbardziej skuteczne techniki z ju-jitsu opracował sport walki, który jest bezpieczny i niezawodny zarazem. Po udowodnieniu przez Kano efektywności judo, sport ten stał się obowiązkowy we wszystkich japońskich szkołach. Uczniowie dr Kano rozprzestrzenili nową sztukę po całym świecie. Judo jako najbezpieczniejszy sport walki, zostało dopuszczone również na olimpiadę.secound napis

fight1Judo (ju - zwinność, do - droga) zwiększa siłę, zwinność, kondycię oraz szybkość ćwiczących. Daje także wiele satysfakcji z poznawania nowych technik i osiągniętych sukcesów.

third napis

Przyjdź i zobacz, a na pewno nie będziesz w stanie nie spóbować! Nasze treningi odbywają się w poniedziałki i środy o godzinie 1900. Więcej informacji u Marka Kujawy. Przyłączając się do nas będziesz uczestniczył w wielu pokazach oraz spróbujesz sił na różnego rodzaju zawodach.

zawodnicy

Partnerzy: