niedziela, 22 październik 2017

Członkowie: Aleksandra Wawrowska
                   Wiktoria Kopalak
                   Wiktoria Tomczak

Aktywny samorząd uczniowski jest ważnym elementem szkolnej społeczności. To on jest łącznikiem między gronem pedagogicznym, a młodzieżą, która sama wybiera reprezentujących ich liderów. Jego działalność jest pracą zespołową, co kształtuje odpowiedzialność za otoczenie, motywuje do współpracy na rzecz społeczności lokalnej oraz rozwija świadomy udział w życiu publicznym.

Samorząd z zapałem angażuje się w wydarzenia wewnątrzszkolne oraz pozaszkolne, takie jak akcje charytatywne, czy święta państwowe. Inicjuje również własne imprezy, m.in.: Wernisaż, choinkę dla dzieci z przedszkoli i Szkół Podstawowych, czy Dni Otwarte.

Z każdym nowym rokiem szkolnym wszyscy chętni mają szansę wziąć udział w kampanii wyborczej, podczas której zaprezentują program swoich działań i zachęcą rówieśników do oddania na nich głosu. Mamy wtedy okazję do dyskusji na temat tego jak powinno wyglądać życie szkolne, jakie zmiany wprowadzić. Dzięki demokratycznym wyborom społeczność uczniowska może wybrać swoich przedstawicieli.

Nowy rok szkolny

Swą działalność rozpoczynamy już 1 września powitaniem klas pierwszych i przemówieniem przewodniczącego samorządu.

Dni Otwarte

Co roku przygotowywany jest Dzień Otwarty w szkole, którego celem jest promowanie placówki,
a także zachęcenie potencjalnych uczniów tejże szkoły. Gimnazjaliści mają okazję zobaczyć naszych artystów, sportowców oraz wziąć udział w doświadczeniach chemicznych, czy fizycznych.

Walentynki

Święto Zakochanych jest doskonałą okazją do wspólnej zabawy i celebrowania atmosfery wzajemnej przyjaźni. Poczta walentynkowa, która działa w tym wyjątkowym dniu, pozwala wyznać miłość cichym wielbicielom, dać dowód przyjaźni bliskim osobom lub sprawić komuś wyjątkową niespodziankę!

Prezentacja klas I

Uczniowie klas pierwszych mają prawo czuć się obco w nowym miejscu – jest to całkiem zrozumiałe! Nasi licealiści są jednak bardzo pozytywnie nastawieni do młodszych kolegów i koleżanek – doskonałą okazją do ich poznania i świetnej zabawy jest prezentacja klas I. Nowi uczniowie nagrywają filmy, na których chcą oddać swój charakter, co wymaga od nich kreatywności i umiejętności pracy w zespole.

Choinka dla dzieci

Uczniowie zachęcają nie tylko gimnazjalistów, ale także o wiele młodszych kolegów do których najlepiej dotrzeć poprzez zabawę. Co roku licealiści organizują imprezę choinkową dla uczniów szkół podstawowych w ramach akcji „Pogotowie św. Mikołaja”; nie brakuje gier, konkursów z nagrodami oraz oczywiście dyskoteki.

Akcje charytatywne

W ciągu roku bierzemy czynny udział w akcjach charytatywnych na rzecz potrzebujących. Licealiści ochoczo zbierają pieniądze dla podopiecznych Domów Dziecka, niepełnosprawnych kolegów, czy potrzebujących rodzin. Warto nadmienić, iż kwesty mają często dosłownie słodki charakter ;) Uczennice liceum przygotowują pyszne ciasta ze sprzedaży których dochód przeznaczony jest na obecnie prowadzoną akcję. W czasie akcji przygotowujemy też koncerty prezentując szkolnych artystów.

Udział w uroczystościach szkolnych i pozaszkolnych m.in.:

-udział w akademiach szkolnych

-udział w uroczystościach miejskich i powiatowych

Młodzieży z naszej szkoły nie może zabraknąć także podczas obchodzenia rocznic ważnych wydarzeń państwowych. Częścią naszej edukacji jest przecież również wpajanie nie tylko wiedzy na temat naszej historii, ale także szacunku dla niej. Poczet sztandarowy z pełnym zaangażowaniem reprezentuje szkołę w czasie uroczystości.

Opieka nad grobami zmarłych nauczycieli

Uczniowie liceum pamiętają o nauczycielach, których niestety nie ma już wśród nas. Pełni szacunku dla ich pracy na rzecz edukacji poprzednich pokoleń, dbają o to, by na grobach panował porządek, a także zapalają symboliczny znicz w Święto Zmarłych.

Wybory do Samorządu Uczniowskiego (10.2016).

Partnerzy:

TV SALA 100