Zmiana języka

pl pl  en  de  fr  ru

Na skróty

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki
62-700 Turek ul.Kościuszki 4
tel. 63-278-46-95
e-mail: loturek@wp.pl

Top Panel

Lekcja muzealna po angielsku

15 grudnia 2017r. po raz kolejny jedna z klas I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki- tym razem 1e – uczestniczyła w lekcji muzealnej prowadzonej w języku angielskim. Było to możliwe dzięki współpracy nauczycielki języka angielskiego pani Katarzyny Wasińskiej oraz pracownika muzeum Aleksandry Czekalak.

Uczniowie obejrzeli dwie stałe wystawy. Pierwsza dotyczyła Józefa Mehoffera, a druga życia mieszkańców z początku istnienia naszego miasta. Uczniowie wzbogacili swoją wiedzę o nowe angielskie słówka, a przy okazji poznawali kulturę Turku. Zapoznali się z najwybitniejszymi dziełami, jakie Józef Mehoffer wykonał specjalnie na prośbę ówczesnego proboszcza parafii NSPJ ks. Józefa Florczaka.

Mogli zobaczyć również „maszyny” na jakich dawnej pracowano.

Podsumowaniem muzealnej lekcji o historii naszej małej ojczyzny był quiz oczywiście w języku angielskim.

Autoportret 1894

flaga2

NASZE LICEUM

TV SALA 100

powiat innowacji

men

KOwP

cke

oke1

stowarzyszenie

vulcan

poczta

bip

ling logo 400