Lekcja muzealna po angielsku

15 grudnia 2017r. po raz kolejny jedna z klas I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki- tym razem 1e – uczestniczyła w lekcji muzealnej prowadzonej w języku angielskim. Było to możliwe dzięki współpracy nauczycielki języka angielskiego pani Katarzyny Wasińskiej oraz pracownika muzeum Aleksandry Czekalak.

Uczniowie obejrzeli dwie stałe wystawy. Pierwsza dotyczyła Józefa Mehoffera, a druga życia mieszkańców z początku istnienia naszego miasta. Uczniowie wzbogacili swoją wiedzę o nowe angielskie słówka, a przy okazji poznawali kulturę Turku. Zapoznali się z najwybitniejszymi dziełami, jakie Józef Mehoffer wykonał specjalnie na prośbę ówczesnego proboszcza parafii NSPJ ks. Józefa Florczaka.

Mogli zobaczyć również „maszyny” na jakich dawnej pracowano.

Podsumowaniem muzealnej lekcji o historii naszej małej ojczyzny był quiz oczywiście w języku angielskim.

Autoportret 1894

Do wakacji zostało: 30 dni