Zmiana języka

pl pl  en  de  fr  ru

Na skróty

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki
62-700 Turek ul.Kościuszki 4
tel. 63-278-46-95
e-mail: loturek@wp.pl

Top Panel

Wydział Pedagogiczno-Artystyczny UAM w Kaliszu

13 grudnia 2017r. jak co miesiąc jako uczniowie klasy patronackiej – 1B i 2B I Liceum Ogólnokształcącego w Turku pod opieką nauczycieli pani Alicji Pokrywieckiej,
 p. Agnieszki Rychlik, p. Katarzyny Szczepanik i p. Łukasza Kota mieliśmy okazję odwiedzić
 Wydział Pedagogiczno-Artystyczny UAM w Kaliszu, uczestnicząc w wykładach.

 Pierwszy wykład został poprowadzony przez dr Bartosza Kowalczyka, który postanowił podjąć temat stereotypów w reklamach. Wraz z panem Kowalczykiem przytaczaliśmy przykłady popularnych reklam, poznaliśmy też 8 stereotypów kobiet i mężczyzn z 1968 roku, które sprzyjają manipulacji odbiorców. Pan Kowalczyk opowiedział nam o nich nawiązując do klasycznych motywów i postaw, po czym wspólnie do każdego stereotypu szukaliśmy przykładu reklamy. Na koniec wykładowca zaprezentował nam reklamy dość nietypowe, które wszyscy oglądaliśmy z zaciekawieniem. Dlaczego nietypowe? Otóż nie zawierały one żadnego stereotypu, pokazując, że można zainteresować odbiorcę sięgając do zupełnie innej tematyki, nawet dość szokującej jak egzorcyzm w horrorach. Pan Kowalczyk uświadomił nam, jak bardzo reklamy mogą nami manipulować, wpływać na naszą podświadomość.

 Kolejny wykład, tym razem dotyczący dziennikarstwa i public relations poprowadziła dr Magdalena Zdrowicka – Wawrzyniak. Swoje wykłady rozpoczęła od podstawowego pytania skierowanego do nas – czym naszym zdaniem jest dziennikarstwo, a czym wspomniane wyżej public relations? Uczniowie mogli wykazać się swoją wiedzą, ale także dowiedzieć się o wiele więcej. Pani Magdalena powiedziała nam m.in. czym powinien cechować się dobry  PR-owiec, przedstawiła nam jego cechy oraz różnicę między dziennikarstwem a PR, podając rozmaite przykłady, a także wskazówki. Opowiedziała nam również o swoich doświadczeniach, czego wszyscy słuchaliśmy z zaciekawieniem, ponieważ dla nas, jako przyszłych dziennikarzy wiedza ta może być bardzo przydatna.

 Podsumowując, możemy stwierdzić, że ostatnie już w tym roku kalendarzowym wykłady bardzo nam się podobały. Wiedza, którą przekazali nam wykładowcy z pewnością zostanie w naszej pamięci. Z niecierpliwością czekamy na kolejną wizytę na Uniwersytecie.

                                                                                                                 Oliwia Pionke 2b

 

flaga2

NASZE LICEUM

TV SALA 100

powiat innowacji

men

KOwP

cke

oke1

stowarzyszenie

vulcan

poczta

bip

ling logo 400