Zmiana języka

pl pl  en  de  fr  ru

Na skróty

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki
62-700 Turek ul.Kościuszki 4
tel. 63-278-46-95
e-mail: loturek@wp.pl

Top Panel

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koninie

Od kilku lat uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie biorą udział w konkursach językowych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie. Również w tym roku przygotowywaliśmy się do dwóch konkursów:  recytatorskiego i konkursu tłumaczeniowego. Można było wykazać się swoimi zdolnościami językowymi zarówno w zakresie języka angielskiego jak i niemieckiego.

Tegoroczna edycja obu konkursów odbyła się 05. grudnia.

Troje uczniów naszej szkoły zmierzyło się w konkursie translatorskim z języka angielskiego, a jeden uczeń z języka niemieckiego.

Wojtek Wilczyński z Klasy III B kolejny raz pokazał, że jest nie do pokonania i zajął pierwsze miejsce.

Dwie uczennice, które recytowały poezję anglojęzyczną wypadły doskonale. Jedna z nich - Magdalena Perlińska wygrała konkurs.

Aż trzy uczennice klasy lingwistycznej - 2L recytowały wiersze w języku niemieckim.

Udało się zdobyć w tej kategorii aż dwie nagrody: Aleksandra Kaźmierczak zajęła zaszczytne I miejsce a Wiktoria Jasiak miejsce III. Obie recytowały wiersze Johanna Wolfganga von Goethe.

Oprócz konkursów można było wziąć udział w warsztatach językowych oraz projekcjach filmów w obu językach. Jak co roku uczniowie wracali usatysfakcjonowani, zadowoleni i bogatsi o nowe doświadczenia i wiedzę językową.

 

flaga2

NASZE LICEUM

TV SALA 100

powiat innowacji

men

KOwP

cke

oke1

stowarzyszenie

vulcan

poczta

bip

ling logo 400