Cambridge English Exams

Cambridge English Exams w I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Turku

Nasza szkoła podpisała Porozumienie o współpracy z British Council Centrum Egzaminacyjnym w Poznaniu dzięki ,któremu możemy przeprowadzać egzaminy Cambridge w naszej szkole.
Podpisanie Porozumienia o współpracy przez Dyrektor British Council Centrum Egzaminacyjnym w Poznaniu panią Joanną Powałowską i Dyrektor I liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Turku panią Danuta Szczepanik w dniu 15.09.2017r.

IMG 7405

• Egzaminy Cambridge English są dobrze znane na całym świecie i uznawane przez szkoły, uniwersytety oraz pracodawców z sektora prywatnego i publicznego we wszystkich krajach anglojęzycznych,

• zdany egzamin Cambridge English daje honorowany na całym świecie certyfikat, potwierdzający znajomość języka angielskiego,

• masz udokumentowaną, biegłą znajomość języka angielskiego, co pomoże Ci kiedy będziesz się ubiegał/a o pracę zarówno w Polsce jak i za granicą,

• możesz być zwolniony z lektoratu na uczelniach wyższych,

• masz większe szanse wziąć udział w programach wymian dla studentów, np. Erasmus,

• możesz się najpierw sprawdzić na egzaminie próbnym organizowanym przez naszą szkołę,

• możesz do nich przystąpić w szkole i nie musisz jechać do Poznania czy Warszawy

• możesz liczyć na pomoc naszych nauczycieli w przygotowaniu do egzaminu.

Jesteś ambitny, pracowity, lubisz język angielski, chcesz się go uczyć, a dodatkowo poważnie myślisz o swojej przyszłości na trudnym rynku pracy, ten egzamin jest dla Ciebie.

Opis egzaminu FCE

Egzamin Cambridge English: First jest znany także pod nazwą First Certificate in English (FCE). Egzamin ten pokazuje, że znasz angielski wystarczająco dobrze, by pracować lub studiować w anglojęzycznym środowisku.

Cambridge English: First for Schools (FETfS) to egzamin na takim samym poziomie, co Cambridge English: First (FCE), na podstawie którego otrzymasz taki sam certyfikat honorowany na całym świecie. Jedyną różnicą pomiędzy tymi dwiema wersjami egzaminu jest to, że zagadnienia i ujęcie tematów w Cambridge English: First for Schools są dopasowane do zainteresowań i doświadczeń młodzieży w wieku szkolnym.
Poziom zaawansowania językowego: Upper intermediate (Średnio zaawansowany) = B2 wg Poziomów Rady Europy

Dlaczego warto przystąpić do tego egzaminu?

Przygotuj się do FCE, jeśli chcesz pracować w anglojęzycznej firmie, mieszkać w kraju, gdzie językiem komunikacji jest angielski lub wziąć udział w kursie przygotowującym/wstępnym do studiów w języku angielskim.

Przystępując do egzaminu powinieneś umieć:

pisać krótkie raporty i e-maile.
wytłumaczyć pomysł albo prowadzić szczegółową rozmowę po angielsku.
rozumieć język używany w telewizji i prasie.

Jak wygląda egzamin?

Egzamin FCE składa się z pięciu części. W jednym dniu zdajesz Readng (Czytanie ze zrozumieniem), Writing (Pisanie), Use of English (Test gramatyczno-leksykalny) i Listening (Słuchanie). Do części ustnej przystępujesz w tym samym dniu i zdajesz ją w parze z innym kandydatem w obecności dwóch egzaminatorów.

FCE / FCEFS READING WRITING USE OF ENGLISH LISTENING SPEAKING
Czas trwania 1 godz.
1 godz. 20 min. 45 min. 40 min. 14 min. na 1 parę kandydatów
Punkty (% z całości) 20% 20% 20% 20% 20%

Opis egzaminu CAE

Egzamin Cambridge English: Advanced (CAE) jest znany także pod nazwą Certificate in Advanced English (CAE).
Poświadcza on, że znasz angielski na poziomie oczekiwanym od profesjonalisty pracującego w biznesie lub studenta studiów licencjackich.

Cambridge English: Advanced jest honorowany przez ponad 3 tys. instytucje na całym świecie, a wśród nich uczelnie wyższe, pracowdawców i agencje rządowe. Egzamin ten przydatny jest:

w rekrutacji na prawie wszystkie uczelnie brytyjskie
w uzyskaniu aż do 70 dodatkowych punktów UCAS Tariff
w rekrutacji na uniwersytety i instytuty TAFE w Australii
w uzyskaniu wizy studenckiej do Australii
w rekrutacji na uczelnie wyższe w USA i Kanadzie.
Poziom egzaminu: Advanced (Zaawansowany) = C1 wg Poziomów Rady Europy

Dlaczego warto przystąpić do tego egzaminu?

Zdecyduj się na egzamin CAE, jeśli chcesz udowodnić pracodawcom lub uczelniom wyższym, że płynnie i pewnie posługujesz się językiem angielskim w sytuacjach zawodowych i akademickich. Przystępując do egzaminu powinieneś umieć:

pisać kompleksowe raporty i e-maile oraz robić notatki w trakcie spotkań lub wykładów.
prezentować złożone problemy po angielsku.
rozumieć różnorodne teksty, od beletrystyki po prasę opiniotwórczą.

Jak wygląda egzamin?

Egzamin CAE składa się z pięciu części. W jednym dniu zdajesz Reading (Czytanie ze zrozumieniem), Writing (Pisanie), Use of English (Test gramatyczno-leksykalny) i Listening (Słuchanie). Do części ustnej przystępujesz w innym dniu i zdajesz ją w parze z innym kandydatem w obecności dwóch egzaminatorów.

CAE READING WRITING USE OF ENGLISH LISTENING SPEAKING
Czas trwania 1 godz.