Zmiana języka

pl pl  en  de  fr  ru

Na skróty

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki
62-700 Turek ul.Kościuszki 4
tel. 63-278-46-95
e-mail: loturek@wp.pl

Top Panel

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

Wielkanocna Loteria Fantowa dla Julka Komajdy

20180327 091712

Fakt, że uczniowie I Liceum w Turku mają wielkie serca, wrażliwe na problemy drugiego człowieka został udowodniony przez licealistów już nie raz. Również 27 marca, kiedy Samorząd Uczniowski zorganizował Wielkanocną Loterię Fantową dla Julka Komajdy, wiele osób z ogromnym zaangażowaniem włączyło się w akcję. Kierując się mottem naszej szkoły „Viribus Unitis” wspomogliśmy 3-letniego Juliana, chorującego na nowotwór złośliwy IV stopnia – neuroblastomę.  Na naszej loterii fantowej można było wylosować między innymi: bony na sesje zdjęciowe, na makijaż,  bony do różnych restauracji, bransoletkę celebrytkę, bony na zwolnienie z niezapowiedzianej kartkówki, maskotki, książki i wiele innych nagród. Zainteresowanie akcją przerosło nasze najśmielsze oczekiwania! Ilość osób przy stoisku była tak duża, że ciężko było nam zrobić jakiekolwiek zdjęcie przez brak czasu. Oprócz loterii stworzyliśmy mały kiermasz, na którym można było za symboliczną kwotę kupić i skosztować ciasta naszych uczniów. Udało nam się zebrać 1262zł, które bezpośrednio wpłacimy na konto Fundacji Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba” ze szczegółowym wskazaniem małego Julka. Bardzo dziękujemy firmom, które chętnie przyłączyły się do zorganizowania Wielkanocnej Loterii Fantowej dla Julka Komajdy, a także wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy wsparli naszą akcję.

Film promocyjny w wykonaniu uczniów I Liceum

FILM 1Jako uczniowie naszego liceum chcemy czynnie włączać się w promocję szkoły. Przez ostatnie miesiące pracowaliśmy więc nad filmem promocyjnym, stworzonym całkowicie przez nas. Napisaliśmy scenariusz, znaleźliśmy chętne osoby do wystąpienia, starając przygotować się do nagrywania jak najlepiej. Nasi koledzy – Miłosz Wiśniewski, Dorian Drzewiecki i Kajetan Kubecki, którzy w sprawach nagrywania, sprzętu, montowania i całej obróbki technicznej są niezastąpieni z chęcią włączyli się, odgrywając ogromną rolę w tworzeniu naszego filmu.

Z radością prezentujemy efekty naszej pracy, dziękując wszystkim, którzy pomogli nam w realizacji. Mamy nadzieję, że film spodoba się zarówno przyszłym uczniom naszej szkoły, jak i wszystkim oglądającym.

 

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

1 MARCA1 marca 2018 roku upamiętniliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Wspólnie z innymi uczestnikami uroczystości zapaliliśmy znicz i złożyliśmy kwiaty przy budynku obecnej Galerii Staromiejskiej, a dawnego Urzędu Bezpieczeństwa, gdzie przesłuchiwani i torturowani byli partyzanci. Następnie przejechaliśmy do lasu pod Małoszyną, gdzie niegdyś funkcjonariusze UB wykonali wyrok na sześciu partyzantach. Na koniec uroczystości zapaliliśmy znicz na cmentarzu komunalnym w Turku, również oddając hołd „Żołnierzom Wyklętym”.

Uroczystości związane z 73. rocznicą wyzwolenia Turku spod okupacji niemieckiej

20180121 15165416991 turek uczcili 72 roczniclo wyzwolenia 21 stycznia 2018 roku wzięliśmy udział w uroczystościach związanych z 73. rocznicą wyzwolenia Turku spod okupacji niemieckiej. Składając wiązankę kwiatów pod pomnikiem „Nigdy więcej wojny” uczciliśmy kolejną rocznicę wyzwolenia naszego miasta spod jarzma hitlerowskiego oraz pamięć ofiar II wojny światowej.

 20180121 15165417002 turek uczcili 72 roczniclo wyzwolenia

II mikołajkowy koncert Łukasza

IMG 9829

Mikołajki to nie tylko okazja do wręczania sobie prezentów, lecz także okazja do niesienia pomocy innym. Kolejna akcja pani Ewy Patrzykąt, Samorządu Uczniowskiego i Szkolnego Wolontariatu I Liceum Ogólnokształcącego w Turku - "II mikołajkowy koncert dla Łukasza" pokazała wielkie serca uczniów wrażliwe na potrzeby innych.

 

Czytaj więcej...

Kiermasz andrzejkowy i loteria fantowa

20171129 090215Kiermasz andrzejkowy i loteria fantowa

Kiermasz andrzejkowy w naszym liceum to już tradycja. 29 listopada 2017 roku oprócz sprzedaży rozmaitych ciast i babeczek upieczonych przez uczniów zorganizowaliśmy loterię fantową, na której można było wylosować m.in. bon na posiłek do restauracji „Hacjenda” w Malanowie”, bon na makijaż u Patrycji Krawczyk i sesję wykonaną przez fotografa Adama Kwiatkowskiego, vouchery zniżkowe na karnet szkolny na siłowni KMS-Active, bon na pizzę w restauracji „Karczma Pod Kasztanami” w Kowalach Pańskich, bon na makijaż u Michaliny Drzewieckiej, bon na paznokcie żelowe u Nikoli Majcherek oraz wiele innych ciekawych fantów. Panująca atmosfera i cel charytatywny sprawiły, że nawet wylosowanie kubka z wizerunkiem kota zamiast wyczekiwanego bonu na „niepytanie” sprawiło niemałą radość! Nasza akcja spotkała się z ogromnym odzewem ze strony uczniów jak i nauczycieli - do naszego stoiska ustawiano się kolejkami, co ogromnie nas cieszy! Oczywiście nie zabrakło symbolicznych wróżb, jak to w Andrzejki. Pieniądze z akcji przeznaczymy na akcję Pogotowie św. Mikołaja i dla Łukasza Podgórskiego. Bardzo dziękujemy wszystkim za włączenie się w naszą andrzejkową akcję!

Czytaj więcej...

flaga2

NASZE LICEUM

TV SALA 100

powiat innowacji

men

KOwP

cke

oke1

stowarzyszenie

vulcan

poczta

bip

ling logo 400