niedziela, 22 październik 2017

Dni Języków Obcych w Powiecie Tureckim - Miasteczko Edukacyjne

IMG 7723            W dniu 16 września 2017 r. na stadionie I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Turku miał miejsce ciąg dalszy obchodów Dni Języków Obcych w Powiecie Tureckim, poprzedzony 15 września konferencją „Języki obce do zadań specjalnych” z udziałem władz samorządowych, władz oświatowych oraz wybitnych gości i prelegentów.

W sobotnie przedpołudnie nasze boisko zamieniło się w „Miasteczko Edukacyjne” i stało się miejscem wydarzeń drugiego dnia obchodów Dni Języków Obcych w Powiecie Tureckim. Zgodnie z głównym hasłem "Baw się z nami językami!", cała społeczność szkolna przygotowała atrakcje związane z nauką języków obcych, ale również z historia i literaturą, biologią, chemią, fizyką, matematyką, ekologią, geografią, bezpieczeństwem, malarstwem, pszczelarstwem i sportem. Stoiska edukacyjne pełne były zagadek, quizów, zadań, warsztatów oraz plener malarski. Nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych uczestników imprezy - dmuchane zamki, malowanie twarzy, animacje, zabawy sportowe na świeżym powietrzu.

Mogliśmy podziwiać wspaniałe występy artystyczne w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 4, Szkoły Podstawowej nr 5, kolegów z  Zespołu Szkół Technicznych w Turku i Zespołu Tańca Ludowego – Brudzewiacy oraz uczniów naszego liceum,  Wszystkim uczniom i ich opiekunom serdecznie dziękujemy, że przyłączyliście się do zabawy.

Każdy z uczestników mógł wziąć udział w zabawie i konkursie jednocześnie. Każde stoisko edukacyjne oferowało zadania do wykonania, dzięki którym uczestnicy zbierali punkty, a odpowiednia ich ilość umożliwiła udział w losowaniu atrakcyjnych nagród rzeczowych. Kolorowe chorągiewki, napisy wielojęzyczne, gadżety i balony sprawiły, że było barwnie i wesoło. Można było spotkać takie sławy jak: Harry Potter, Robert Lewandowski czy para książęca Wielkiej Brytanii i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Do wspólnej zabawy zapraszała szkolna telewizja i szkolny wolontariat. Nie zabrakło zabaw i gier sportowych oraz kącika kulinarnego. Szczególnym gościem naszej szkolnej imprezy był  Tomasz Zubilewicz – telewizyjny prezenter pogody w telewizji TVN, który wielokrotnie już bywał w naszej szkole podczas konkursów z cyklu „Znaszli swój kraj”. Nie zabrakło Ratownictwa Medycznego, Państwowej Straży Pożarnej i Policji ze swoimi prezentacjami.

Licealne „Miasteczko edukacyjne” po raz kolejny jest  dowodem, że w naszej szkole się uczymy, ale tez doskonale bawimy, a nauka języków obcych jest potrzebna, przyjemna i atrakcyjna, do czego wszystkich zachęcamy.

Organizatorzy: Powiat Turecki, I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Turku oraz Stowarzyszenie Absolwentów i Sympatyków LO w Turku serdecznie dziękują partnerom i sponsorom przedsięwzięcia.

Wszystkim, którzy zaangażowali się w realizację i udział w projekcie „Baw się z nami językami” serdeczne dziękujemy. Do zobaczenia za rok!

Partnerzy:

TV SALA 100