Zmiana języka

pl pl  en  de  fr  ru

Na skróty

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki
62-700 Turek ul.Kościuszki 4
tel. 63-278-46-95
e-mail: loturek@wp.pl

Top Panel
 • '
  '
 • '
  '
 • '
  '
 • '
  '
 • '
  '

Jedenastu uczniów klasy europejskiej 1L wyjechało z dwiema opiekunkami: Anetą Seńko i Agatą Dobrowolską na tygodniowy obóz młodzieżowy do miasta Hamm w Niemczech. To międzynarodowe spotkanie Youth Camp o charakterze sportowo-festiwalowym trwało dokładnie od 11 do 18 czerwca i odbywało się w ramach corocznego wydarzenia Ruhr Games.

Na ogromnym polu namiotowym spotkali się młodzi ludzie z 16 krajów nie tylko europejskich. Przybyli: Polacy, Czesi, Niemcy, Holendrzy, Rosjanie, Rumuni, Anglicy, mieszkańcy Afryki Południowej, Turcji, Iranu, Kambodży, Syrii a nawet Brazylii.

Każdy uczestnik mógł wziąć udział w szerokim wachlarzu zajęć sportowych, tanecznych, muzycznych, plastycznych, językowych i zręcznościowych. Można było uczestniczyć w pogadankach, wykładach i warsztatach o różnorodnej tematyce. Fenomenem Youth Camp był fakt, że uczestnicy sami decydowali, jak będzie wyglądał ich dzień.

Młodzież wykazywała się swoją kreatywnością, zręcznością oraz umiejętnościami sportowymi i zdolnościami tanecznymi. Na zajęciach i między nimi szlifowała języki obce, zawierała nowe znajomości i przyjaźnie.

Ważne w tym wszystkim były też integracja, zdobywanie wiedzy ogólnej, nauka tolerancji, poznawanie kultur, nabywanie kompetencji społecznych oraz... towarzyszący wszystkim dobry humor!

Każdy wieczór był okazją do zaprezentowania na międzynarodowym forum swojego kraju, poznania obyczajów innych narodów,  wspólnego śpiewania i  tańczenia.

Wielokulturowość, wspaniała festiwalowa atmosfera i bogaty program dla każdego uczyniły ten obóz wyjątkowym wydarzeniem. Tych kilka intensywnych dni było jednocześnie świetną lekcją samodzielności i okazją do przełamania barier (nie tylko językowych!).

Ten czas pozostanie w pamięci uczestników na długo a nawiązane znajomości będą trwały latami.

 

Do matury zostało: 43 dni
March 2018
M T W T F S S
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

NASZE LICEUM

TV SALA 100

powiat innowacji

men

KOwP

cke

oke1

stowarzyszenie

vulcan

poczta

bip

ling logo 400

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Tadeusza Kościuszki 

62-700 Turek ul.Kościuszki 4
tel. 63-278-46-95
fax. 63-278-46-90

e-mail: loturek@wp.pl

Lokalizacja