Zmiana języka

pl pl  en  de  fr  ru

Na skróty

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki
62-700 Turek ul.Kościuszki 4
tel. 63-278-46-95
e-mail: loturek@wp.pl

Top Panel
 • '
  '
 • '
  '
 • '
  '
 • '
  '
 • '
  '

IK7Marta Struglińska i Kacper Ordon z z I Liceum Ogólnokształcącego w Turku uczestnikami obrad  I sesji Sejmiku Młodzieży Województwa Wielkopolskiego

„Stąd jesteśmy! Nasza Mała Ojczyzna w naszych marzeniach” to projekt edukacyjno - obywatelski adresowany dla szkół ponadgimnazjalnych województwa Wielkopolskiego. Organizatorem projektu był Sejmik Województwa Wielkopolskiego. 
W projekcie, decyzją Komisji Rekrutacyjnej powołanej w Starostwie Powiatowym w Turku pod przewodnictwem Radnej Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Anny Majdy, zwyciężyła drużyna : Marta Struglińska (1c) i Kacper Ordon (1c) z I Liceum Ogólnokształcącego . Nagrodą dla zwycięskiej drużyny było reprezentowanie naszego Powiatu w sesji Sejmiku Młodzieży Województwa Wielkopolskiego, której tematem przewodnim były:  ,,Marzenia młodzieży o Wielkopolsce 2020+’’.

Dnia 7 czerwca 2017r.  Kacper Ordon (kl. Ic) (niestety Marta Struglińska nie mogła tego dnia mu towarzyszyć) wraz z opiekunem, Panią Iwoną Felisiak – Klechą, reprezentowali Powiat Turecki podczas obrad  I sesji Sejmiku Młodzieży Województwa Wielkopolskiego.

Celem sesji było zapoznanie młodzieży z organizacją i funkcjonowaniem organów Województwa Wielkopolskiego (Sejmik i Zarząd), strategią rozwoju Województwa Wielkopolskiego oraz przebiegiem sesji Sejmiku Młodzieży Województwa Wielkopolskiego. Obrady rozpoczęła Przewodnicząca Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Pani Zofia Szalczyk. Podczas sesji obecni byli, m.in. Pan Marek Woźniak - Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Pan Wojciech Jankowiak -Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego,  Peter Von Unruha - Dyrektor Biura Heskiego Parlamentu, z którym  ściśle współpracuje nasze województwo. Młodzież podczas sesji była podzielona na 4 komisje: Przedsiębiorczości, Środowiska, Kultury, Edukacji i Rodziny oraz opracowywała ona koncepcję idealnego województwa.  Każda komisja wybierała sekretarzy i przewodniczącego, który pilnował porządku podczas sesji. Na  zakończenie sesji Sejmik Młodzieży Województwa Wielkopolskiego podjął uchwały w sprawie przyjęcia postulatów młodzieży wypracowanych na sesji: ,,Marzenia Młodzieży o Wielkopolsce 2020+’’. Uczestnicy otrzymali zaświadczenia potwierdzające udział w Sejmiku Młodzieży Województwa Wielkopolskiego oraz upominki.

Udział w I sesji Sejmiku Młodzieży Województwa Wielkopolskiego to według  jej uczestników niepowtarzalna szansa na zapoznanie młodzieży naszego województwa
 i również naszego powiatu z zakresem działań, organizacją i zasadami funkcjonowania Samorządu Województwa Wielkopolskiego, a także możliwość nieustannego odkrywania naszej „Małej Ojczyzny”.

Uczestnicy projektu dziękują Radnej Sejmiku Województwa Wielkopolskiego – Pani Annie Majdzie za wszelką pomoc przy realizacji projektu.

 

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Tadeusza Kościuszki 

62-700 Turek ul.Kościuszki 4
tel. 63-278-46-95
fax. 63-278-46-90

e-mail: loturek@wp.pl

Osiągnięcia START

tarczakolor malaKarol Pawlak, klasa 3F, Laureat XLIV Olimpiady Historycznej, opiekun: Paweł Żebrowski

tarczakolor mala

Wojciech Jakub Wilczyński, klasa 3B, Finalista XXXVI Okręgowej Olimpiady Języka Łacińskiego, opiekun: Ewa Patrzykąt

tarczakolor mala

Szymon Klimek, klasa 2A, Finalista XI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej, opiekun: Barbara Żebrowska

tarczakolor mala

Karolina Darul, klasa 1B, Finalistka XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej, opiekun: Agnieszka Łapka

tarczakolor mala

Weronika Osicka, klasa 1C, Finalistka XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej, opiekun: Agnieszka Łapka

Lokalizacja