niedziela, 22 październik 2017

Pracownia chemiczna i językowa

Zajęcia odbywają się w doskonale przygotowanych pracowniach.

Nasza społeczność

Tworzymy jedyny w swoim rodzaju klimat.

Sala 100 z tradycją w nowoczesność

Pracownia języka polskiego im. STULECIA LO w Turku.

Dni Języków Obcych w Powiecie Tureckim

26 września Europejskim Dniem Języków.

Witamy

I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Turku jest szkołą z ponad stuletnią tradycją. W powiecie tureckim jest jedyną publiczną szkołą ogólnokształcącą. Oferuje interesujące  profile nauczania oraz szeroki wachlarz przedmiotów nauczanych w zakresie rozszerzonym i przedmiotów uzupełniających.

I Liceum Ogólnokształcące w Turku wypracowało wysoki poziom nauczania i silną pozycję w powiecie, województwie i kraju, zdobywając w latach 2012-2017 w rankingu „Perspektyw” pięciokrotnie tytuł „Brązowej Szkoły”, przyznawany najlepszym liceom w Polsce.

Szkoła od wielu lat ma wyraźnie określoną wizję i  misję – przygotowanie uczniów do podjęcia studiów wyższych i wyposażenie ich w niezbędneumiejętności, postawyi kompetencje językowe.

Szkołę cechuje nowoczesny model zarządzania, który przynosi efekty w każdej dziedzinie życia szkoły, a przede wszystkim w jakości i poziomie nauczania, bardzo wysokich wynikach egzaminów maturalnych, bezpieczeństwie, motywacji, ale też rozwijaniu zainteresowań, pasji i  uzdolnień.

Szkoła nieustannie wzmacnia wysoki, akademicki profil kształcenia, współpracuje z uczelniami wyższymi, z lokalnymi instytucjami, zakładami pracy, realizuje innowacje pedagogiczne, uczy języków obcych, które są priorytetem w strategii rozwoju szkoły.

Doskonale wykształcona kadra pedagogiczna wykorzystuje najnowsze osiągnięcia z różnych dziedzin nauki, w tym nowatorskich metod pracy w celu podniesienia jakości pracy szkoły.

I Liceum Ogólnokształcące w Turku proponuje bogatą i ciągle uzupełnianą ofertę kształcenia, nauczanie przedmiotów w zakresie rozszerzonym, zgodnie z zainteresowaniami i oczekiwaniami uczniów, wpisując się w potrzeby rynku edukacyjnego oraz w perspektywie podjęcie studiów na wymarzonym kierunku.

Uczniowie liceum mają możliwość uczestniczenia w sesjach naukowych, konferencjach, warsztatach, laboratoriach i sympozjach językowych. Realizują liczne projekty, prowadzą szkolną telewizję i radio, wydają gazetkę, Sport w Liceum to sukcesy w wielu dyscyplinach  i wielokrotny tytuł „Najbardziej usportowionej szkoły w Wielkopolsce”.

Partnerzy:

TV SALA 100