wtorek, 22 sierpień 2017

Rekrutacja 2017/2018

Zapraszamy

Pracownia chemiczna i językowa

Zajęcia odbywają się w doskonale przygotowanych pracowniach.

Nasza społeczność

Tworzymy jedyny w swoim rodzaju klimat.

Sala 100 z tradycją w nowoczesność

Pracownia języka polskiego im. STULECIA LO w Turku.

Dni Języków Obcych w Powiecie Tureckim

26 września Europejskim Dniem Języków.

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2016/2017
Ruhr Games
List do Uczniów i Uczennic

Witamy

I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Turku jest szkołą z ponad stuletnią tradycją. W powiecie tureckim jest jedyną publiczną szkołą ogólnokształcącą. Oferuje interesujące  profile nauczania oraz szeroki wachlarz przedmiotów nauczanych w zakresie rozszerzonym i przedmiotów uzupełniających.

I Liceum Ogólnokształcące w Turku wypracowało wysoki poziom nauczania i silną pozycję w powiecie, województwie i kraju, zdobywając w latach 2012-2017 w rankingu „Perspektyw” pięciokrotnie tytuł „Brązowej Szkoły”, przyznawany najlepszym liceom w Polsce.

Szkoła od wielu lat ma wyraźnie określoną wizję i  misję – przygotowanie uczniów do podjęcia studiów wyższych i wyposażenie ich w niezbędneumiejętności, postawyi kompetencje językowe.

Szkołę cechuje nowoczesny model zarządzania, który przynosi efekty w każdej dziedzinie życia szkoły, a przede wszystkim w jakości i poziomie nauczania, bardzo wysokich wynikach egzaminów maturalnych, bezpieczeństwie, motywacji, ale też rozwijaniu zainteresowań, pasji i  uzdolnień.

Szkoła nieustannie wzmacnia wysoki, akademicki profil kształcenia, współpracuje z uczelniami wyższymi, z lokalnymi instytucjami, zakładami pracy, realizuje innowacje pedagogiczne, uczy języków obcych, które są priorytetem w strategii rozwoju szkoły.

Doskonale wykształcona kadra pedagogiczna wykorzystuje najnowsze osiągnięcia z różnych dziedzin nauki, w tym nowatorskich metod pracy w celu podniesienia jakości pracy szkoły.

I Liceum Ogólnokształcące w Turku proponuje bogatą i ciągle uzupełnianą ofertę kształcenia, nauczanie przedmiotów w zakresie rozszerzonym, zgodnie z zainteresowaniami i oczekiwaniami uczniów, wpisując się w potrzeby rynku edukacyjnego oraz w perspektywie podjęcie studiów na wymarzonym kierunku.

Uczniowie liceum mają możliwość uczestniczenia w sesjach naukowych, konferencjach, warsztatach, laboratoriach i sympozjach językowych. Realizują liczne projekty, prowadzą szkolną telewizję i radio, wydają gazetkę, Sport w Liceum to sukcesy w wielu dyscyplinach  i wielokrotny tytuł „Najbardziej usportowionej szkoły w Wielkopolsce”.

Proponowane profile

LO folder strona  po stronie   0004

Zapraszamy

Wybierając nasze Liceum zyskasz nie tylko przepustkę na wymarzoną uczelnię, ale także przyjaciół, odkryjesz swój talent, rozwiniesz swoje pasje i zainteresowania – spełnisz marzenia! Uczeń w I LO w Turku jest zawsze najważniejszy. Zapraszamy.

plakat e mini

FOTORELACJA Z DNI OTWARTYCH

Śladami Stanisława Kaszyńskiego

16 maja 2017 r. grupa uczniów z naszego Liceum razem z opiekunami panią Mariolą Maciaszek i panią Anną Adamczyk wybrała się do Chełmna nad Nerem, gdzie mieli okazję poznać historię obozu zagłady Kulmhof, który znajdował się tam w czasie II wojny światowej.

Przypominamy ludzi ważnych dla lokalnych dziejów i teraźniejszości.

Projekt Biografie lokalne realizowany w ramach Stowarzyszenia Absolwentów i Sympatyków I Liceum Ogólnokształcącego

OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY „TĘCZA FOTO”

I miejsce w szkole Mikołaj Pastuszka kl. I H Wyróżnienie Paulina Żelek kl. I D

,, Tadeusz Kościuszko bohaterem nietypowego komiksu Licealistów ''

W dniach od 19 do 21 kwietnia 2017r., trzynastoosbowa grupa uczniów z naszego Liceum brała udział w warsztatach komiksowych prowadzonych przez Pana Szymona Teluka- malarza, rysownika, ilustratora oraz autora komiksów.

Sukcesy uczniów.

Wiktoria Zieniewicz uzyskała tytuł FINALISTY 46 Olimpiady Biologicznej.

Koniec...

Zakończenie roku szkolnego uczniów klas trzecich

Sukcesy uczniów.

Mateusz Ulański uzyskał tytuł FINALISTY XXIX Olimpiady Filozoficznej.

LIZA JĘDRYCHOWSKA FINALISTKĄ XLIII OLIMPIADY HISTORYCZNEJ 2016/2017

Konkurs fotograficzny „KADR NA POWIAT TURECKI”

XIII Powiatowy Konkurs Chemiczny Szkół Średnich

Sejmik Młodzieży Województwa Wielkopolskiego

Partnerzy:

TV SALA 100

REPORTAŻ W WIELKOPOLSKA TV

DZIEŃ SPORTU ZDROWIA I BEZPIECZEŃSTWA

Najnowsze osiągnięcia

tarczakolor malaLiza Jędrychowska uzyskała tytuł FINALISTY XLIII Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej. GRATULUJEMY!

tarczakolor malaWiktoria Zieniewicz uzyskała tytuł FINALISTY 46 Olimpiady Biologicznej. GRATULUJEMY!

tarczakolor malaMateusz Ulański uzyskał tytuł FINALISTY XXIX Olimpiady Filozoficznej. GRATULUJEMY!

tarczakolor malaJakub Szustakowski klasa 3A - Laureat III Olimpiady Wiedzy o Mediach opiekun A.Rychlik. GRATULUJEMY!

dyplom mistrzostwa powiatu w pilce siatkowej miniMistrzostwa Rejonu Konińskiego w Piłce Siatkowej Dziewcząć (02.03.2017 r.)