niedziela, 23 kwiecień 2017

Udział w wykładach na UAM w Poznaniu

W ramach klas patronackich uczniowie biorą udział w zajęciach organizowanych przez UAM w Poznaniu.

Pracownia chemiczna i językowa

Zajęcia odbywają się w doskonale przygotowanych pracowniach.

Nasza społeczność

Tworzymy jedyny w swoim rodzaju klimat.

Sala 100 z tradycją w nowoczesność

Pracownia języka polskiego im. STULECIA LO w Turku.

Dni Języków Obcych w Powiecie Tureckim

26 września Europejskim Dniem Języków.

Dni otwarte
07.04.2017 r.
Liza Jędrychowska finalistką !!!
XLIII OLIMPIADA HISTORYCZNA 2016/2017
Konkurs Matematyczny „Czas na szóstkę”
Wyniki XIV Regionalnego Konkursu Matematycznego „Czas na szóstkę”
SPOTKANIE PISARZY Z MŁODYMI CZYTELNIKAMI

I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Turku jest szkołą z ponad stuletnią tradycją. W powiecie tureckim jest jedyną publiczną szkołą ogólnokształcącą. Oferuje interesujące  profile nauczania oraz szeroki wachlarz przedmiotów nauczanych w zakresie rozszerzonym i przedmiotów uzupełniających.

I Liceum Ogólnokształcące w Turku wypracowało wysoki poziom nauczania i silną pozycję w powiecie, województwie i kraju, zdobywając w latach 2012-2017 w rankingu „Perspektyw” pięciokrotnie tytuł „Brązowej Szkoły”, przyznawany najlepszym liceom w Polsce.

Szkoła od wielu lat ma wyraźnie określoną wizję i  misję – przygotowanie uczniów do podjęcia studiów wyższych i wyposażenie ich w niezbędneumiejętności, postawyi kompetencje językowe.

Szkołę cechuje nowoczesny model zarządzania, który przynosi efekty w każdej dziedzinie życia szkoły, a przede wszystkim w jakości i poziomie nauczania, bardzo wysokich wynikach egzaminów maturalnych, bezpieczeństwie, motywacji, ale też rozwijaniu zainteresowań, pasji i  uzdolnień.

Szkoła nieustannie wzmacnia wysoki, akademicki profil kształcenia, współpracuje z uczelniami wyższymi, z lokalnymi instytucjami, zakładami pracy, realizuje innowacje pedagogiczne, uczy języków obcych, które są priorytetem w strategii rozwoju szkoły.

Doskonale wykształcona kadra pedagogiczna wykorzystuje najnowsze osiągnięcia z różnych dziedzin nauki, w tym nowatorskich metod pracy w celu podniesienia jakości pracy szkoły.

I Liceum Ogólnokształcące w Turku proponuje bogatą i ciągle uzupełnianą ofertę kształcenia, nauczanie przedmiotów w zakresie rozszerzonym, zgodnie z zainteresowaniami i oczekiwaniami uczniów, wpisując się w potrzeby rynku edukacyjnego oraz w perspektywie podjęcie studiów na wymarzonym kierunku.

Uczniowie liceum mają możliwość uczestniczenia w sesjach naukowych, konferencjach, warsztatach, laboratoriach i sympozjach językowych. Realizują liczne projekty, prowadzą szkolną telewizję i radio, wydają gazetkę, Sport w Liceum to sukcesy w wielu dyscyplinach  i wielokrotny tytuł „Najbardziej usportowionej szkoły w Wielkopolsce”.

I Liceum w Turku jest placówką nowoczesną, opierającą się o ponad 100-letnie tradycje, należy do grona  szkół rozwijających się, z ogromnym potencjałem kreatywności i intelektu.

Profesjonalna kadra pedagogiczna, pracownicy szkoły, liczne wydarzenia kulturalne oraz spotkania z ciekawymi ludźmi to duży walor naszego Liceum.

Szkoła posiada doskonale wyposażone pracownie i sale dydaktyczne, laboratorium chemiczne i fizyczne, pracownie informatyczne oraz stały dostęp do sieci Wi-Fi co pozwala na korzystanie z zasobów Internetu. Szkoła posiada doskonale wyposażoną bibliotekę oraz stołówkę szkolną z domowymi obiadami.

Aula im. Tomiły Składkowskiej to miejsce, w którym odbywają się koncerty, spotkania, wykłady, uroczystości szkolne, a stylowa sala 100 łączy tradycję z nowoczesnością i tworzy niepowtarzalny klimat.

Zapraszamy

Wybierając nasze Liceum zyskasz nie tylko przepustkę na wymarzoną uczelnię, ale także przyjaciół, odkryjesz swój talent, rozwiniesz swoje pasje i zainteresowania – spełnisz marzenia! Uczeń w I LO w Turku jest zawsze najważniejszy. Zapraszamy.

LO folder strona  po stronie   0004

Mobilna promocja w Wyszynie

W ramach mobilnej promocji I Liceum Ogólnokształcącego dnia 17 marca odwiedziliśmy Gimnazjum w Wyszynie.

Wykłady na UAM

22 marca 2017 roku, dwa tygodnie po poprzednich wykładach klasa IIIa pod opieką pań: Agnieszki Rychlik oraz Eweliny Sockiej ponownie odwiedziła mury Uniwersytetu im. A. Mickiewicza.

Dzień Św. Patryka

17 marca grupa zaawansowana języka angielskiego z klasy Ib wraz z panią Katarzyną Wasińską mogła poczuć magię Dnia Świętego Patryka, który w krajach anglojęzycznych jest bardzo ważnym świętem.

Pierwszy dzień wiosny inaczej...

Tego dnia klasy 2i oraz 2F wraz z nauczycielami, panią Katarzyna Jurkiewicz, Anną Adamczyk oraz Katarzyną Rygiert udały się na wycieczkę do Łodzi. W pierwszej kolejności odwiedziliśmy Teatr Mały i uczestniczyliśmy w spektaklu Pt.: „Dzieła wszystkie Szekspira”.

48 licealistów w międzynarodowej matematycznej rywalizacji

16 marca uczniowie naszego liceum brali udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KANGUR 2017.

Partnerzy:

TV SALA 100

REPORTAŻ W WIELKOPOLSKA TV

Najnowsze osiągnięcia

tarczakolor malaLiza Jędrychowska uzyskała tytuł FINALISTY XLIII Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej. GRATULUJEMY!

tarczakolor malaWiktoria Zieniewicz zakwalifikowała się na centralny etap 46 Olimpiady Biologicznej. GRATULUJEMY!

tarczakolor malaMateusz Ulański zakwalifikował się etapu centralnego XXIX Olimpiady Filozoficznej. GRATULUJEMY!

tarczakolor malaJakub Szustakowski klasa 3A - Laureat III Olimpiady Wiedzy o Mediach opiekun A.Rychlik. GRATULUJEMY!

dyplom mistrzostwa powiatu w pilce siatkowej miniMistrzostwa Rejonu Konińskiego w Piłce Siatkowej Dziewcząć (02.03.2017 r.)